Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 9 września 2021, 13:29

autor: mokosh

Ładowanie telefonu z kilku metrów? Motorola przedstawia technologię Over The Air

Motorola zaprezentowała nową technologię, która pozwoli ładować telefon bezprzewodowo z odległości nawet kilku metrów. Może to być przełom, jeśli chodzi o ładowarki do smartfonów.

Na oficjalnym blogu Motoroli, marki należacej do Lenovo, pojawił się wpis, w którym zaprezentowana została nowa technologia ładowania smartfonów – Over The Air. Nie dość, że pozwala ona na ładowanie bezprzewodowe, to jeszcze ma zasięg do 3 metrów. Jak sprawuje się ta innowacja, możecie zobaczyć na udostępnionej przez Motorolę, 30-sekundowej prezentacji technologii Over The Air.

Jak widać na materiale, ładowarka do najmniejszych nie należy, ale pozwala jednocześnie ładować bezprzewodowo nawet cztery urządzenia. Co więcej, smartfon nie musi znajdować się na wprost ładowarki, by być „podłączonym” do ładowania, bo ma ona 100-stopniowe pole widzenia o zasięgu 3 metrów. Dodatkowo za przeszkodę nie są traktowane cienkie powierzchnie znajdujące się pomiędzy ładowarką a telefonem, co widać na przykładzie smartfona trzymanego w dłoni.

Ładowanie telefonu z kilku metrów? - Motorola przedstawia technologię Over The Air - ilustracja #1
Szerokie pole widzenia to jedna z zalet podkreślanych przez producenta.

Techonolgia Over The Air została opracowana we współpracy z firmą GuRu Wireless, zajmującą się tworzeniem bezprzewodowych urządzeń do ładowania. Jak dowiadujemy się z oficjalnej strony GuRu, jedną z ich autorskich technologii jest Smart Lensing (to właśnie ona została wykorzystana przez Motorolę). Jej działanie oparte jest na przesyłaniu wiązek energi dokładnie tam, gdzie znajdują się odbiorniki (w tym przypadku telefony), a nie na rozprzestrzenianiu ich po całym pomieszczeniu.

Niewątpliwie jest to coś, co może zrewolucjonizować rynek ładowarek. Póki co możemy jednak jedynie gdybać, a to ze względu na to, że nie znamy praktycznie żadnych szczegółów. Motorola nie podzieliła się ani możliwą datą premiery, ani też mocą i szybkością ładowarki, co może sugerować, że mimo wykorzystania innowacyjnej technologii wartości te nie powalają.

Ładowanie telefonu z kilku metrów? - Motorola przedstawia technologię Over The Air - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.