Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 8 czerwca 2021, 19:30

autor: Angelika "NowaGeneracja" Kałdus

Mistrzostwa świata w Excelu jutro; Polka powalczy o zwycięstwo [Aktualizacja]

Już jutro odbędą się zawody z cyklu Financial Modeling World Cup - mistrzostw w modelowaniu finansowym w Excelu. Polskę reprezentować będzie Gabriela Strój.

Aktualizacja:

W SKRÓCIE:
  • Kolejne zawody w modelowaniu finansowym w Excelu – Financial Modeling World Cup – odbędą się już jutro o 13:00.
  • Polskę reprezentować będzie Gabriela Strój, menadżerka PwC Polska (obecnie na 31. miejscu w rankingu światowym).

Polka znalazła się tuż za podium, zajmując czwarte miejsce. Gabriela Strój zdobyła w sumie 550 punktów, przegrywając z Johnem Limem z Australii (625 punktów), Andrew Ngaim z Wielkiej Brytanii (640 punktów) i Michaelem Jarmanem z Kanady (700 punktów), który okazał się zwycięzcą w tegorocznej edycji mistrzostw świata w Excelu (ang. Financial Modeling World Cup). Tak wyglądała pełna klasyfikacja:

Mistrzostwa świata w Excelu jutro; Polka powalczy o zwycięstwo [Aktualizacja] - ilustracja #1

Oryginalna wiadomość:

Już jutro odbędą się globalne mistrzostwa w Excelu, a konkretniej – budowaniu modeli finansowych. Do rywalizacji w Financial Modeling World Cup stanie 8 osób z 8 państw świata, m.in. z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Australii. Nasz kraj będzie reprezentować Gabriela Strój, menadżerka w PwC Polska (firma zajmuje się księgowością i audytami).

Mistrzostwa świata w Excelu jutro; Polka powalczy o zwycięstwo [Aktualizacja] - ilustracja #2

Podczas mistrzostw uczestnicy będą mieli 40 minut na wykonanie zadania przygotowanego przez organizatorów. Całe wydarzenie będzie rejestrowane na żywo od 13:00, a jego hostami zostaną przedstawiciele głównego sponsora, czyli Microsoftu: Danielle Stein Fairhurst i Adam Callens. Będą oni komentować tworzone przez uczestników podsumowania wydatków i zysków na arkuszach kalkulacyjnych.

Warto wspomnieć o tym, że główne etapy Financial Modeling World Cup odbywają się co miesiąc, a łączna pula nagród w 2021 roku wyniesie 20 tys. dolarów (ok. 76 tys. złotych), z czego 5 tys. dolarów otrzyma zwycięzca. Obecnie w rankingu najlepszych 200 osób znajduje się trójka Polaków: Gabriela Strój (sklasyfikowana na 31. miejscu), Dawid Czerwiński z przedsiębiorstwa PwC (41.) i Bartłomiej Kempczyński (63.), startujący z ramienia Uniwersytetu Warszawskiego.

Mistrzostwa świata w Excelu jutro; Polka powalczy o zwycięstwo [Aktualizacja] - ilustracja #3

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.