Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 14 marca 2019, 15:27

autor: Aquma

Microsoft pozwala na streaming gier z PC na Xboksa

Firma Microsoft udostępniła aplikację Wireless Display, pozwalającą na streamowanie z ekranu komputera na Xboksa One. Program może być wykorzystywany do grania i oglądania filmów.

Microsoft udostępnił aplikację Wireless Display. - Microsoft pozwala na streaming gier z PC na Xboksa - wiadomość - 2019-03-14
Microsoft udostępnił aplikację Wireless Display.

W SKRÓCIE:

  1. Microsoft udostępnił aplikację umożliwiającą streamowanie z komputera lub telefonu na Xboksa One;
  2. program pozwala na granie i oglądanie filmów;
  3. „apka” Wireless Display nie obsługuje myszki i klawiatury, ale za to pozwala na kontrolowanie komputera z wykorzystaniem pada.

Udostępniona przez firmę Microsoft aplikacja Wireless Display pozwala posiadaczom komputerów i konsol Xbox One na strumieniowanie obrazu z pierwszego urządzenia na drugie. Program może być wykorzystywany zarówno do grania (w produkcje ze Steam, Windows Store oraz innych platform), jak i np. oglądania filmów, choć warto odnotować, że istnieją w tym względzie pewne ograniczenia – przykładowo, nie uruchomimy Netfliksa lub innych serwisów zawierających chronione treści. Aplikacja może też łączyć się z telefonami działającymi w oparciu o system Android, umożliwiając np. pokazywanie znajomym zdjęć lub granie na dużym ekranie podłączonym do konsoli Xbox One.

Skoro już o graniu mowa – bawić możemy się wyłącznie wykorzystując pada do Xboksa One. Program nie wspiera na razie myszki i klawiatury, choć nie da się wykluczyć, że z czasem to się zmieni (konsola giganta z Redmond od zeszłego roku pozwala na używanie w grach tradycyjnych, komputerowych urządzeń peryferyjnych). Co ciekawe, istnieje też możliwość wykorzystania pada do zdalnego kontrolowania peceta, co może się okazać całkiem przydatne w niektórych sytuacjach. Program używa znanej technologii przesyłu Miracast (działa w oparciu o Wi-Fi Direct) i oferuje kilka ustawień opóźnienia, dopasowanych do rodzaju aktywności.

Warto odnotować, że Microsoft pracował nad podobnym pomysłem już od pewnego czasu – poprzednio aplikacja była znana pod nazwą Connect on Windows i współpracowała z urządzeniami Microsoft Surface Hub (chodzi o duże, interaktywne tablice zintegrowane z komputerem – kupowane przede wszystkim przez firmy i charakteryzujące się bardzo wysoką ceną). Jak widać, ostatecznie postawiono na zdecydowanie bardziej mainstreamowe rozwiązanie.

Wireless Display nie służy tylko do grania.
Wireless Display nie służy tylko do grania.

Przypominamy, że koncern przygotowuje też platformę strumieniowania gier xCloud. Zdaniem Phila Spencera usługa co prawda nie zastąpi w najbliższym czasie tradycyjnego grania, ale w przypadku niektórych użytkowników może stanowić ciekawe dopełnienie lub alternatywę dla droższych urządzeń. Według niedawnych plotek, platforma być może zostanie udostępniona posiadaczom konsoli Nintendo Switch.

  1. Microsoft – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach