Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 21 marca 2019, 09:48

autor: Amadeusz "ElMundo" Cyganek

Microsoft będzie ostrzegał o końcu wsparcia dla Windows 7

Użytkownicy systemu Windows 7 już niebawem otrzymają nową aktualizację systemu, która wprowadzi cyklicznie pojawiające się komunikaty o planowanym końcu wsparcia dla tego OS-u.

Microsoft będzie ostrzegał o końcu wsparcia dla Windows 7 - ilustracja #1

Po ponad 10 latach od premiery, 14 stycznia 2020 roku zakończy się proces wsparcia technicznego dla systemu Windows 7. W tym dniu Microsoft przestanie aktualizować to oprogramowanie zarówno pod względem nowych możliwości, jak i bezpieczeństwa.

Mimo to „siódemka” nadal cieszy się sporą popularnością, bowiem blisko 37% użytkowników systemów operacyjnych od Microsoftu wciąż korzysta z tej edycji „okienek”. Gigant z Redmond zamierza coraz bardziej zdecydowanie zachęcać kolejne osoby do przesiadki na nowszy OS, czego efektem będzie najnowsza aktualizacja systemu, która najprawdopodobniej pojawi się 18 kwietnia.

Jedyną nowością, jaki wprowadzi update, będą komunikaty mówiące o zakończeniu okresu wsparcia, zawierające także zachętę do przesiadki na Windowsa 10. Informacja ta będzie trudna do przeoczenia, ale użytkownicy dostaną możliwość jej wyłączenia, przez co nie będą nękani tymi wieściami przez dłuższy czas.

Microsoft ma nadzieję, że taka forma komunikacji z użytkownikami pozwoli na przyspieszenie procesu upgrade’u do nowszych edycji Windowsa. Warto jednak pamiętać, że wielu użytkowników „siódemki” korzysta z tego systemu w urzędach czy biurach, gdzie zmiana oprogramowania zarządzana jest odgórnie, wymaga sporych nakładów finansowych oraz powoduje problemy logistyczne. Jedyną możliwością dalszego, bezproblemowego korzystania z Windows 7 jest wykupienie dodatkowego wsparcia na okres nawet trzech lat – jest to jednak dość droga opcja.