Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 5 stycznia 2018, 12:45

Mad Catz – marka akcesoriów dla graczy wraca na rynek

Popularna marka akcesoriów dla graczy Mad Catz powraca na rynek. Pracownicy fabryki składającej sprzęt tej firmy wykupili jej aktywa i zapowiedzieli serię nowych produktów, kontynuujących tradycje wcześniejszych modeli.

W ofercie firmy znajdą się m.in. nowe modele popularnej linii myszek R.A.T. - Mad Catz – marka akcesoriów dla graczy wraca na rynek - wiadomość - 2018-01-05
W ofercie firmy znajdą się m.in. nowe modele popularnej linii myszek R.A.T.

W zeszłym roku, po 28 latach na rynku, upadłość ogłosiła specjalizująca się w akcesoriach dla graczy firma Mad Catz. Okazuje się, że nie był to koniec tej marki. Właśnie została ona wskrzeszona przez nowe przedsiębiorstwo, założone przez ludzi, którzy wcześniej pracowali w fabryce przy składaniu produktów opatrzonych tym logiem.

Pełne ujawnienie nowej linii akcesoriów zaplanowano na targi Consumer Electronics Show, które odbędą się w dniach 9-12 stycznia tego roku. Już teraz jednak ujawniono, że w ofercie firmy znajdą się myszki R.A.T., klawiatury S.T.R.I.K.E., słuchawki F.R.E.Q. i ES Pro+ oraz podkładki pod myszkę G.L.I.D.E. Fani marki zapewne zauważą brak wśród tych produktów kontrolera do bijatyk FightStick, ale wspomniano o nim w notce prasowej, więc pojawienie się nowego modelu wydaje się tylko kwestią czasu.

Przypomnijmy, że Mad Catz zostało założone w 1989 roku. Przez prawie trzy dekady marka doskonale radziła sobie na rynku i zatopiła ją dopiero porażka Rock Band 4. Firma zainwestowała spore środki w produkcję akcesoriów do tej gry i była jej współwydawcą. Projekt okazał się jednak wielką klapą i większość plastikowych gitar oraz innych kontrolerów zalegała potem w magazynach, zbierając kurz.

Markę uratowali pracownicy chińskiej fabryki Mad Catz. Utworzyli oni własny holding i przejęli aktywa upadłej firmy. Dzięki temu dostaniemy akcesoria, które autentycznie kontynuują tradycje wcześniejszych produktów i oferują praktycznie identyczne rozwiązania, wzbogacone o dodatkowe ulepszenia. Nie mamy więc tutaj do czynienia z dosyć częstą sytuacją, gdy ktoś za bezcen kupuje popularną markę, tylko po to, aby jej logiem opatrzyć potem zupełnie inny sprzęt.

  1. Oficjalna strona Mad Catz