Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 kwietnia 2020, 14:24

autor: Kep Keeper

LEGO Super Mario wyprzedane w jeden dzień

Pre-ordery wyprzedają się coraz szybciej i często nie zdążymy zareagować, a produktu, na który czekaliśmy już nie ma. Tak też było tym razem. Wystarczył mniej niż jeden dzień, aby zestaw LEGO Super Mario przestał być dostępny.

LEGO Super Mario wyprzedane w jeden dzień - ilustracja #1
Nowe zestawy LEGO wyprzedały się na pniu.

Niecały miesiąc temu pisaliśmy o ciekawej współpracy między firmami Nintendo i LEGO. Jej owocem jest zestaw LEGO Super Mario, który można… a raczej można było kupić w pre-orderze za 59,99 dolarów (około 250 złotych), w komplecie z wyświetlaczem LCD oraz specjalnym dodatkowym elementem planszy. Warto dodać, że LEGO Super Mario różni się od wszystkich poprzednich zestawów LEGO. Zamiast klasycznej figurki, która ma 4 cm wysokości, otrzymujesz ponadwymiarowego (prawdziwego SUPER) Mario z wyświetlaczami LCD w oczach, ustach oraz klatce piersiowej. LEGO umieściło czujniki kolorów oraz ekrany, które umożliwiają wyświetlanie ponad 100 różnych natychmiastowych reakcji na ruch. W zestawie znajduje się również głośnik, który odtwarza dźwięki i muzykę z gry.

Osoby, którym udało się zamówić zestaw na stronie LEGO, mają otrzymać swoje zamówienie na początku sierpnia tego roku. Nie wiadomo, czy i ewentualnie kiedy będzie można ponownie kupić wersję przedpremierową. Obecnie na stronie widnieje komunikat:

Ze względu na Państwa ogromne zainteresowanie związane z LEGO Super Mario, nie przyjmujemy już w tej chwili zamówień przedpremierowych. Proszę sprawdzić wkrótce!

Sam zestaw jest jeszcze do kupienia w sklepach walmart oraz target za cenę 59,99 dolarów. Jeśli nie mieszkasz w Stanach Zjednoczonych, a chciałbyś nabyć swój komplet, to musisz poczekać do 1 sierpnia. Taka data jest podana na oficjalnej polskiej stronie LEGO. Niestety, tylko niedostępna wersja przedpremierowa posiadała Monty Mole & Super Mushroom Expansion Set. Czyli nic innego jak dodatkowy element, o który możemy urozmaicić budowane przez nas poziomy. Sam bonus z wersji przedpremierowej będzie prawdopodobnie dostępny również w sprzedaży za ok. 17 dolarów (mniej więcej 69 złotych).

LEGO Super Mario wyprzedane w jeden dzień - ilustracja #2
Dodatek Monty Mole & Super Mushroom Expansion Set.

Do każdego zestawu dołączona jest również darmowa aplikacja LEGO Super Mario, która zawiera instrukcje budowania, inspiracje do zabawy. Będziemy w niej widzieć również statystyki i punktację za pokonane levele. Będzie to możliwe przez wbudowany w figurkę Mario moduł Bluetooth, przy pomocy którego będziemy łączyć się z postacią. Aplikacja będzie dostępna na systemach Android i iOS.

Sporą część osób, które zamówiły pre-order, stanowią zapewne kolekcjonerzy i ci, dla których przygody Mario były po prostu kultową grą i mają w stosunku do niej duży sentyment. Przecież my, gracze, uwielbiamy wszelkiego rodzaju figurki związane z naszymi ulubionymi grami. Które tytuły Waszym zdaniem powinny doczekać się swoich własnych kolekcji LEGO?

  1. Oficjalna strona LEGO
  2. Oficjalna strona Nintendo