Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 11 stycznia 2022, 18:45

autor: Adam Królak

Konsole Xbox Series X/S sprzedają się wyśmienicie; Phil Spencer chwali się wynikami

Xbox Series X/S nadal pozostaje bardzo pożądanym towarem. Według Phila Spencera jest to najszybciej sprzedająca się konsola w historii Microsoftu.

Wygląda na to, że Xbox Series X/S nadal sprzedaje się wyśmienicie, o czym poinformował Phil Spencer, szef growego działu w Microsofcie, w wywiadzie dla New York Times. W lipcu ubiegłego roku dyrektor generalny firmy, Satya Nadella, również chwalił się świetnymi wynikami konsoli.

Spencer stwierdził, że stały deficyt Xboksów nie jest spowodowany niskim poziomem produkcji. Zamiast tego niedobór ma być wynikiem zwiększenia popytu, związanego m.in. z trwającą pandemią.

Xbox Series S kupisz na Allegro

W tej chwili naprawdę ciężko zdobyć Xboksa lub nowe PlayStation. Nie chodzi tu o mniejszą podaż, bo jest ona w zasadzie taka jak wcześniej. Chodzi o to, że popyt znacznie przewyższa produkcję. (…) W tym momencie sprzedaliśmy więcej Xboksów Series X/S niż naszych poprzednich konsol. Zadanie, jakie przed nami stoi, to wyjście naprzeciw zwiększonemu zapotrzebowaniu – powiedział Phil Spencer.

Nie oznacza to oczywiście, że sprzedaż najnowszych Xboksów jest już większa niż sumaryczny wynik konsol poprzednich generacji – Xbox 360 rozszedł się w liczbie około 85 milionów sztuk. Chodzi tu więc wyłącznie o okres 14 miesięcy od premiery. Wygląda na to, że omawiany produkt Microsoftu jest najszybciej sprzedającym się urządzeniem w historii marki. Daniel Ahmad, pracujący jako analityk dla firmy Niko Partners, napisał na Twitterze, że według szacunków możemy mówić o ponad 12 milionach nabytych konsol Series X/S.

Konsole Xbox Series X/S sprzedają się wyśmienicie; Phil Spencer chwali się wynikami - ilustracja #1

Xbox Series X kupisz na Allegro

Należy też pamiętać, że obecna generacja konsol od „zielonych” ma ogromną przewagę z tytułu wprowadzenia na rynek dwóch modeli w dramatycznie różnych cenach. Do świetnego wyniku na pewno przyczyniła się więc dostępność Xboksa Series S. Cena tego urządzenia jest na tyle kusząca, że stało się ono najchętniej kupowanym produktem podczas ubiegłorocznych promocji z okazji czarnego piątku w USA.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.