Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 8 października 2019, 09:40

autor: Serek

Koniec udostępniania treści z PS4 na Facebooku

Sony poinformowało graczy, że PlayStation 4 nie pozwoli już na integrację z Facebookiem. Oznacza to, że serwis nie jest już oferowany jako miejsce docelowe do udostępniania zrzutów ekranu, filmów czy wyników.

Już nie pochwalimy się wynikami z PS4 na Facebooku. - Koniec udostępniania treści z PS4 na Facebooku - wiadomość - 2019-10-08
Już nie pochwalimy się wynikami z PS4 na Facebooku.

Firma Sony poinformowała, że od 7 października 2019 roku integracja z Facebookiem nie jest wspierana na konsolach PlayStation 4. Oznacza to, że gracze nie mogą już udostępniać treści bezpośrednio w serwisie. Przypomnijmy, że PS4 pozwalało na publikowanie rozgrywki, zdobytych trofeów czy na korzystanie z funkcji wyszukiwania znajomych. Niestety, to już przeszłość. Sony zostawiło graczy wyłącznie z lakonicznym „przepraszamy za wszelkie niedogodności”.

Co to oznacza dla użytkowników? W komunikacie możemy przeczytać, że Facebook nie będzie już oferowany jako miejsce docelowe do udostępniania zrzutów ekranu, filmów czy muzyki. Zniknie również możliwość połączenia konta z profilem PlayStation Network. Koniec integracji z Facebookiem zmusi niektórych do zmiany awatara, co może być nieco irytujące:

Zdjęcia profilowe zaimportowane z Facebooka nie będą już używane. Zalecamy wybranie nowego zdjęcia dla znajomych z PlayStation w celu identyfikacji użytkownika. Istnieje wiele opcji zmiany zdjęcia profilowego na PS4, na przykład na awatar lub wybrany obraz.

Gracze na całym świecie zastanawiają się, co jest powodem takich działań. Na forum Reddit znajdziemy najróżniejsze opinie użytkowników. Jeden z nich zwrócił uwagę na ciekawą rzecz. Otóż Facebook traci na popularności wśród młodych osób. I rzeczywiście coś w tym jest. W dobie bardziej sprofilowanych mediów, serwis Marka Zuckerberga wydaje się zbędny. Rozgrywkę streamujemy na Twitcha i YouTube’a. Fotkami dzielimy się na Instagramie (którego PS4 również nie wspiera...), a nasze opinie trafiają bezpośrednio na Twittera.

Może Sony po zasugerowaniu się badaniami social mediów stwierdziło, że zwyczajnie im się to nie opłaca. Z drugiej strony Facebook nadal jest internetowym gigantem, dlaczego więc skazuje się graczy na brak tej opcji? Istnieje jeszcze jedna teoria (właśnie ją wymyśliłem). Może Microsoft dogadał się zakulisowo z Facebookiem na jakiś rodzaj ekskluzywności przy premierze następnej generacji Xboksa? I dlatego Sony postanowiło przyzwyczaić użytkowników do braku integracji. Taki odwet za świetne tytuły ekskluzywne na PlayStation 4...

  1. Oficjalna strona internetowa PlayStation