Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 3 stycznia 2018, 14:57

autor: Góral

Kodi zadebiutował na konsoli Xbox One

Popularny program multimedialny Kodi pojawił się na konsoli Xbox One. Aplikacja daje dostęp do rozmaitych możliwości związanych z oglądaniem filmów, przeglądaniem zdjęć czy słuchaniem muzyki.

Z Kodi Xbox One zamieni się w multimedialny kombajn. - Kodi zadebiutował na konsoli Xbox One - wiadomość - 2018-01-03
Z Kodi Xbox One zamieni się w multimedialny kombajn.

Zespół odpowiedzialny za aplikację Kodi, znaną wcześniej jako XBMC, poinformował że program zagościł wreszcie na konsoli Xbox One. Jest to o tyle ciekawe, że opisywany software to potężne multimedialne narzędzie, nadające się właściwie do wszystkiego – od przeglądania plików graficznych, przez odtwarzanie muzyki, aż po obsługę materiałów wideo.

Co ważne, aplikacja oferuje rozmaite wtyczki, więc nawet pomijając fakt, że wersja na XOne nie jest jeszcze w pełni dopracowana i brakuje w niej np. możliwości odtwarzania płyt Blu-ray, to i tak daje mnóstwo możliwości. Zainteresowani mogą np. pobrać odpowiednie rozszerzenie i sprawdzić jakość połączenia internetowego. Można znaleźć też wtyczki związane z dostępem do filmów i seriali, czy te pozwalające na słuchanie radia internetowego.

Jeżeli jesteście zainteresowani, to aplikację znajdziecie w sklepie Xbox bezpośrednio na konsoli lub pobierzecie ją z tego miejsca dla Windowsa 10, Androida, Linuksa i innych systemów. W każdym przypadku program dostępny jest za darmo.