Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 4 października 2019, 10:08

autor: Aquma

Karty graficzne Intel Xe prawdopodobnie zadebiutują w połowie 2020 roku

Raja Koduri - szef oddziału firmy Intel odpowiedzialnego za technologię graficzną - zasugerował na Twitterze, że dedykowane karty graficzne Intel Xe zostaną zaprezentowane w czerwcu przyszłego roku.

Kiedy GPU Intela trafi na rynek? - Karty graficzne Intel Xe prawdopodobnie zadebiutują w połowie 2020 roku - wiadomość - 2019-10-04
Kiedy GPU Intela trafi na rynek?

Dedykowane karty graficzne Intel Xe, o których słyszymy już od pewnego czasu, najprawdopodobniej pojawią się na rynku w czerwcu przyszłego roku (lub przynajmniej zostaną wtedy oficjalnie zaprezentowane). Taką datę zasugerował w poście na Twitterze Raja Koduri, czyli szef działu, który zajmuje się rozwojem technologii graficznej we wspomnianym koncernie.

Widoczna powyżej rejestracja Tesli nie pozostawia wątpliwości - hasło Think Xe (w połączeniu z tagiem IntelGraphics) stanowi odwołanie do nazwy omawianych produktów, zaś po bokach widzimy skrót JUN (od June, czerwiec po angielsku) oraz liczbę 2020. Wygląda na to, że układy zostaną zaprezentowane w Kalifornii, co sugeruje pokaz w czasie E3 2020 (AMD zastosowało podobną taktykę w przypadku Radeonów RX 5700 i 5700 XT).

Niestety, na razie nie wiemy zbyt wiele na temat dedykowanych kart graficznych Intela - wiadomo, że mają sprzętowo wspierać ray tracing i być produkowane w litografii 10nm. Jedno jest pewne - premiera tych produktów będzie sporym wydarzeniem dla całego rynku i być może sprowokuje konkurencję do agresywniejszej walki o klientów.

  1. Intel – strona oficjalna