Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 18 marca 2019, 12:40

autor: Aquma

Karty graficzne AMD Navi zadebiutują miesiąc po procesorach Ryzen 3000

Doniesienia portalu Wccftech sugerują, że karty graficzne z rodziny AMD Navi mogą trafić na rynek w lipcu lub sierpniu tego roku – mniej więcej miesiąc po premierze procesorów z serii Ryzen 3000.

Karty graficzne AMD Navi trafią na rynek w lecie? - Karty graficzne AMD Navi zadebiutują miesiąc po procesorach Ryzen 3000 - wiadomość - 2019-03-18
Karty graficzne AMD Navi trafią na rynek w lecie?

W SKRÓCIE:

  1. karty graficzne AMD Navi podobno zadebiutują miesiąc po CPU z serii Ryzen 3000;
  2. oznaczałoby to, że sprzęt pojawi się w lipcu lub sierpniu tego roku, na którejś z branżowych imprez, które mają się odbyć w tym czasie.

Wedle doniesień portalu Wccftech, wyczekiwane karty graficzne z serii AMD Navi zadebiutują na rynku mniej więcej miesiąc po procesorach Ryzen 3000, które powinny mieć swoją premierę w czasie tegorocznych targów Computex (na przełomie maja i czerwca). Firma podobno przekazuje takie informacje swoim partnerom. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że „czerwoni” będą chcieli zaprezentować sprzęt na dużej imprezie, dlatego też najbardziej prawdopodobne jest, że GPU pojawi się na targach Siggraph 2019 (odbędą się w dniach 28 lipca – 1 sierpnia) lub gamescomie (impreza rozpocznie się w Kolonii 21 sierpnia i potrwa trzy dni).

Wcześniejsze informacje sugerowały, że Navi ma znacznie większe opóźnienie i na sprzęt być może trzeba będzie czekać aż do października. Wygląda jednak na to, że AMD udało się częściowo rozwiązać problemy produkcyjne – choć warto odnotować, że jeśli doniesienia się potwierdzą, premiera GPU nie odbędzie się, jak podobno planowano, wraz z debiutem kolejnej wersji procesorów Ryzen.

Przypominamy, że karty graficzne oparte na architekturze Navi i tak zaliczyły już solidne opóźnienie – pierwotnie spekulowało się, że pojawią się na rynku w zeszłym roku, zaś późniejsze plotki sugerowały premierę w pierwszym kwartale 2019 r. Wygląda jednak na to, że debiut tych GPU powoli się zbliża i już za kilka miesięcy będziemy mieli okazję zobaczyć, jak konstrukcje AMD radzą sobie w rywalizacji z kartami z serii GeForce RTX od Nvidii.

Plany rozwoju AMD w sektorze kart graficznych. Źródło: Cowcotland.
Plany rozwoju AMD w sektorze kart graficznych. Źródło: Cowcotland.

Oczywiście, powyższe informacje to wciąż wyłącznie nieoficjalne doniesienia i spekulacje, więc powinny być traktowane ze stosowną dozą ostrożności.

  1. AMD – strona oficjalna