Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 16 lutego 2021, 12:56

autor: Aquma

Kafejka internetowa stała się kopalnią kryptowalut dla wyższych zarobków

Jedna z wietnamskich kafejek internetowych została przemianowana na kopalnię krytowalut. Według firmy tego typu działalność jest bardziej opłacalna.

W SKRÓCIE:

  1. wietnamska kafejka internetowa Star Computer (Tin Hoc Ngôi Sao) została zamieniona w firmę zajmującą się kopaniem kryptowalut;
  2. właściciel lokalu twierdzi, że przychody z tego typu działalności są wyższe niż z wynajmowania stanowisk komputerowych klientom.

Właściciel kafejki internetowej Star Computer (Tin Hoc Ngôi Sao) w Wietnamie postanowił zrezygnować z dotychczasowej działalności i zamiast tego wykorzystać pomieszczenie oraz sprzęt do kopania kryptowalut. Firma ogłosiła na Facebooku, że przychód z prowadzenia tego typu działalności jest po prostu wyższy od tego, który można wypracować prowadząc kafejkę (via VideoCardz).

Czas na zmianę biznesu, zyski są wyższe niż te z prowadzenia działalności. Zainteresowani niech skontaktują się ze mną za darmo – czytamy w poście.

Omawiany lokal był prowadzony przez sklep komputerowy, dzięki czemu jego właściciele mieli dostęp do najnowszych kart graficznych pokroju GeForce’a RTX 3080. Zamiast sprzedać podzespoły postanowiono wykorzystać je w inny sposób. To kiepska informacja zarówno dla dotychczasowych klientów tej tajwańskiej kafejki, jak i dla graczy jako takich – wspomniane GPU nie trafią na rynek, a jak wiadomo sprzęt tego typu trudno dziś kupić.

Kafejka internetowa stała się kopalnią kryptowalut dla wyższych zarobków - ilustracja #1
Karty graficzne GeForce RTX ciężko pracują na chleb dla swoich właścicieli. Luty 2021, koloryzowane.

Jednak równocześnie w gruncie rzeczy trudno mieć za złe firmie, że w trudnych, pandemicznych czasach szuka innych sposobów na zarabianie pieniędzy. Kryptowaluty wydają się w tym przypadku logicznym wyborem, szczególnie biorąc pod uwagę rekordowe kursy i olbrzymie zainteresowanie Bitcoinem w ostatnim czasie.

  1. Nvidia – strona oficjalna
Kafejka internetowa stała się kopalnią kryptowalut dla wyższych zarobków - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.