Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 15 października 2020, 10:27

Interfejs nowej generacji już dostępny na Xboksach

Nowy interfejs Xboksa jest już dostępny na wszystkich urządzeniach. Odświeżono także oficjalny sklep, który działa zdecydowanie lepiej.

W SKRÓCIE:
  1. Nowa wersja interfejsu Xboksa została udostępniona wszystkim użytkownikom.
  2. Menu konsoli i sklep działają płynniej.

Microsoft udostępnił wszystkim użytkownikom konsol z rodziny Xbox One nowy interfejs systemu oraz sklepu. Zunifikowany design trafił do testerów w sierpniu i po dwóch miesiącach każdy może z niego korzystać. Nowa wersja dostępna będzie także na Xboksie Series S i X.

Nowe menu systemowe według inżynierów z Redmond działa, płynniej, a dzięki przebudowanej zakładce ostatnio uruchamianych aplikacji pozwala na bezproblemową nawigację. Pojawiły się także motywy systemowe.

W efekcie sklep oferuje większą wygodę i płynność działania. Użytkownicy cieszą się przede wszystkim z wyłączenia automatycznie uruchamianych materiałów wideo, dzięki czemu lag pojawiający się przy przeglądaniu kart gry został znacząco zredukowany.

Microsoft chwali się także, że nowym użytkownikom łatwiej będzie dostosować ustawienia systemowe konsoli i spersonalizować menu, co ma spore znaczenie z uwagi na nadchodzącą premierę Xboksa Series S|X.

  1. Oficjalna strona marki Xbox