futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Wiadomość sprzęt i soft 16 września 2021, 15:27

Honey, I Joined a Cult dołącza do GeForce NOW - inne warte uwagi gry ekonomiczne w chmurze

NVIDIA nie zwalnia tempa i dodaje do usługi grania w chmurze GeForce NOW kolejne tytuły. Mamy tu świeżutkie Honey, I Joined a Cult. Sprawdźcie, w co jeszcze zagracie w tym tygodniu i jakie gry ekonomiczne polecamy na GFN.

Kompletna lista gier, które w tym tygodniu tj. 13-17 września lądują w GeForce NOW:

  1. Honey, I Joined a Cult (Steam)
  2. Eastward (Steam)
  3. WRC 9 FIA World Rally Championship (Steam)
  4. Gamedec (Steam, Epic Games Store)
  5. Speed Brawl (Epic Games Store)
  6. Aragami 2 (Steam)
  7. Aragami (Steam)
  8. Assassin’s Creed III (Ubisoft Connect)
  9. PULSAR: Lost Colony (Steam)
  10. Verdun (Steam, Epic)

W GFN znajdziecie ponad 90 gier free to play. Oprócz typowo bezpłatnych produkcji nie można zapomnieć o tytułach rozdawanych za darmo przez Epic Games Store. Część z nich jest dostępna w chmurze NVIDIA. Przykładem jest Frostpunk, który znalazł się na liście najlepszych gier z elementami ekonomicznymi. Bez wydawania pieniędzy da się zagrać także w produkcje objęte darmowym weekendem lub tygodniem na Steamie.

Honey, I Joined a Cult

Honey, I Joined a Cult dołącza do GeForce NOW - inne, warte uwagi gry ekonomiczne w chmurze - ilustracja #1
Poważny temat podany na lekko – tak w jednym zdaniu można podsumować nowy projekt Team17.

Strategie ekonomiczne to grunt podatny na wszelkiego rodzaju eksperymenty. Większość produkcji z tego gatunku, to poważne i rozbudowane tytuły. O Honey, I Joined a Cult można jednak powiedzieć tylko to drugie. Gra wpisuje się w trend tworzenia szalonych projektów, który możemy obserwować od kilku lat. Gracz wciela się tu w tytułowego twórcę kultu. Do jego naturalnych zadań należy rekrutacja nowych członków czy rozbudowa siedziby. Nie brakuje tu też elementów ekonomicznych. Aby przejść dalej trzeba uzbierać dostatecznie dużo środków. Wyróżnikiem tytułu i silnym magnesem przyciągającym do niego jest wszechobecny czarny humor i klimat lat 60. i 70. ubiegłego wieku.

Za prostą, acz estetyczną oprawą graficzną i podstawowymi założeniami kryją się skomplikowane mechaniki. Zadbać trzeba m.in. o zapas żywności, utrzymanie dyscypliny i tworzenie planu dnia z podziałem obowiązków. Wyzwanie można podjąć już od 15 września. Wtedy to tytuł trafił do Wczesnego Dostępu na Steamie i do usługi GeForce NOW.

  1. Więcej o grze Honey, I Joined a Cult

Frostpunk

Honey, I Joined a Cult dołącza do GeForce NOW - inne, warte uwagi gry ekonomiczne w chmurze - ilustracja #2
Gra nie jest łatwa. Istnieje duże ryzyko, że pierwsza rozgrywka skończy się kompletną katastrofą.

Polski zespół z 11bit Studios stworzył grę wyjątkową. Połączenie strategii typu city builder z survivalem polano steampunkowym sosem i taka mieszanka podbiła serca wielu graczy. Warto wiedzieć, iż Frostpunk to tytuł dla dojrzałego odbiorcy - walka o przetrwanie w mroźnym klimacie wymaga podejmowania trudnych, z moralnego punktu widzenia, decyzji. Osiągnięcie ostatecznego celu praktycznie zawsze wymaga poświęceń. Nie wystarczy samo sprawne zarządzanie społecznością skupioną wokół generatora ciepła. Garstka ocalałych musi pracować, nierzadko ponad siły, co negatywnie wpływa na ich nastrój. Sytuację da się poprawić np. inwestując w rozwój nowych technologii.

Jakiś czas temu Frostpunk był rozdawany za darmo w Epic Games Store. Wersja ta jest dostępna w ramach gamingu w chmurze GFN. W biblioteczce zawarto także wydanie steamowe.

  1. Więcej o grze Frostpunk
  2. Poradnik do gry Frostpunk

Euro Truck Simulator 2

Honey, I Joined a Cult dołącza do GeForce NOW - inne, warte uwagi gry ekonomiczne w chmurze - ilustracja #3
Chciałeś być kierowcą ciężarówki, ale coś nie wyszło? Nic straconego, włącz GeForce NOW, odpal ETS-a i ruszaj w trasę!

Kilkugodzinna jazda do celu wcale nie musi być nudna. Najlepiej udowadnia to druga odsłona Euro Truck Simulator 2, która wielu graczom pozwoliła spełnić marzenie o byciu zawodowym kierowcą wielotonowego ciągnika. Do wirtualnego świata przeniesiono rzeczywiste modele ciężarówek. W praktyce oznacza to, że także wnętrza kabin zostały tu odwzorowane z dbałością o najmniejsze detale. Chyba nie trzeba tłumaczyć, jak duży ma to wpływ na immersję, szczególnie że większość kierowców nie wyobraża sobie wyboru innej kamery niż tej z wewnątrz. Nie tylko tiry są tu „prawdziwe” - miasta i trasy, po których się poruszamy, również wzorowano na tych faktycznie istniejących. W ich przypadku widać już jednak pewne kompromisy i uproszczenia, ale nie psują one pozytywnego odbioru całości.

Za każdy transport otrzymuje się pieniądze. Wynagrodzenie zależy od rodzaju przewożonego towaru. Zarobioną kasę można też stracić - jazda niezgodna z przepisami zostanie ukarana mandatami, nierzadko bardzo surowymi. Ponadto stłuczki mogą uszkodzić towar, który przewozimy. Za zarobione pieniądze da się kupić m.in. kolejne ciężarówki czy spłacać raty kredytu. Realizm na każdym polu.

  1. Więcej o grze Euro Truck Simulator 2
  2. Poradnik do gry Euro Truck Simulator 2

Crusader Kings III

Honey, I Joined a Cult dołącza do GeForce NOW - inne, warte uwagi gry ekonomiczne w chmurze - ilustracja #4
Jak potoczyła się historia Twojej dynastii?

Zestawienie zamyka Crusader Kings III, w którym da się spędzić setki, jeśli nie tysiące godzin i przy tym nie poznać wszystkich jej smaczków. Tak rozbudowana jest to produkcja. W strategii firmy Paradox Interactive zakładamy własną dynastię i kierujemy jej losami przez kolejne dekady średniowiecza. Śmierć władcy wcale nie oznacza tu końca gry - wtedy prostu zastępuje go dziedzic. Gra wymaga od nas… cóż, właściwie, to wszystkiego. Aranżowania małżeństw, prowadzenia wojen, dbania o stan skarbca, poszerzania strefy wpływów i uciekania się do eliminowania niewygodnych osób np. poprzez otrucie ich. Brzmi to niewiarygodnie, a to zaledwie ułamek wszystkich dostępnych mechanik. W konsekwencji tego, próg wejścia jest jednak bardzo wysoki. Dlatego też tytuł polecamy przede wszystkim weteranom serii i cierpliwym graczom z dużą ilością wolnego czasu.

Żeby zgrać, wykorzystując strumieniowanie, trzeba zakupić tę skomplikowaną i jednocześnie ciekawą strategię na platformie Steam.

  1. Więcej o grze Crusader Kings III

Mateusz Ługowik

Mateusz Ługowik

Swoje pierwsze teksty napisał dla portalu z ciekawostkami ze świata. Niedługo potem zaczął tworzyć artykuły, których głównym tematem była kawa. Dopiero trzecia strona dotyczyła gier, sprzętu i nowych technologii. Stamtąd trafił do Gry-Online.pl. Obecnie zajmuje się pisaniem tekstów o tematyce sprzętowej oraz aktualizowaniem tekstów growych i techowych. Od czasu do czasu opracowuje też wiadomości do newsroomu. W wolnym czasie gra, pomaga rozwiązywać problemy z PC, ogląda seriale i stare polskie komedie, czyta komiksy (team DC!) i jeździ na koncerty. Jest hopheadem.

więcej