Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 14 stycznia 2018, 10:44

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Grudniowa sprzedaż Xboksa One większa od PlayStation 4 w USA

Według nieoficjalnych jeszcze raportów ze Stanów Zjednoczonych, w grudniu Xboksa One nabyło więcej osób niż PlayStation 4. Bezapelacyjnym liderem sprzedaży z największą liczbą kupionych konsol w tym miesiącu było jednak Nintendo Switch.

Poznaliśmy wciąż jeszcze nieoficjalne i przybliżone dane sprzedaży konsol w Stanach Zjednoczonych, które przygotowane są przez grupę NPD. Dotyczą one grudnia, a więc tradycyjnie najbardziej intratnego okresu dla producentów z branży. Według zebranych informacji pochodzących z sieci handlowych, Amerykanie kupili w grudniu więcej nowych Xboksów One niż PlayStation 4. Niestety nie znamy dokładnych liczb ani przewagi jaką Microsoft uzyskał nad Sony. Bezapelacyjnym liderem w ostatnim miesiącu roku okazało się jednak Nintendo Switch, które w ciągu niecałego roku od premiery kupiło na świecie ponad 10 milionów osób. Najnowszy system Nintendo nie zwalnia, o czym najlepiej świadczy to, że uzyskał on historyczny tytuł najszybciej sprzedającej się konsoli w USA.

Niewątpliwy wpływ na wzrost zainteresowania Xboksem One w USA miała premiera ulepszonej wersji systemu, a także liczne przeceny i promocje

Bez wątpienia wzrost zainteresowania Xboksem One związany jest z premierą Xboksa One X, ulepszonej i wydajniejszej wersji platformy Microsoftu. Na sprzęt decydowali się zapewne nie tylko posiadacze oryginalnego modelu, ale także gracze na co dzień korzystający z PlayStation 4, który wybierali system jako drugą lub nawet trzecią konsolę w domu. Jeżeli dodamy do tego, że w grudniu na Xboksie zadebiutowała niezwykle popularna gra Playerunknown's Battlegrounds, w którą według producenta na konsoli regularnie bawi się ponad milion fanów, możemy zrozumieć, skąd wzięła się nagła zmiana w wynikach sprzedaży.

Jeżeli chodzi o PlayStation 4, to system radzi sobie nadzwyczaj dobrze mimo słabszej pozycji w grudniu. Sony ogłosiło niedawno, że listopad był dla konsoli najlepszym miesiącem od czasu jej premiery. W sumie PS4 trafiło do tej pory do ponad 73 milionów osób. Nadal nie wiemy jednak, jak w tym zestawieniu wygląda sytuacja Xboksa One. Microsoft przestał publikować szczegółowe dane sprzedaży kilka lat temu. Według niektórych szacunków w domach graczy znajduje się około 33 milionów Xboksów One.

  1. Oficjalna strona konsoli Xbox One X