Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 29 lipca 2021, 11:21

autor: Qskan

Korporacje będą wymagać szczepień od pracowników. Obowiązek wprowadzi m.in. Google

Stacjonarni pracownicy Google’a i Facebooka będą musieli się obowiązkowo zaszczepić w przypadku chęci powrotu do pracy w kampusach i biurach firm.

W SKRÓCIE:
  1. Google oraz Facebook będą wymagać od swoich pracowników stacjonarnych certyfikatu szczepienia przeciwko COVID-19. W kolejnych miesiącach korporacje w USA mają odchodzić od pracy zdalnej.
  2. Netflix ma zamiar wprowadzić podobne rozwiązanie w przypadku zespołów produkcyjnych oraz obsad.

Świat powoli wychodzi z pandemii, jednak wariant Delta koronawirusa nie daje o zapomnieć o tej niewątpliwie traumie. Zarządom wielkich korporacji także. W środę firmy Google oraz Facebook ogłosiły, że przy powrotach do pracy stacjonarnej w firmach od pracowników będzie wymagany certyfikat szczepienia przeciwko COVID-19. CEO firmy Alphabet (do której należy Google) Sundar Pichai poinformował w mailu rozesłanym do pracowników, że to rozwiązanie zostanie wdrożone w Stanach Zjednoczonych na przestrzeni najbliższych tygodni. Wciąż jednak nie wiadomo, w jaki sposób włodarze firmy będą chcieli egzekwować ów nakaz.

Facebook również stawia na szczepienia - wczoraj zostało to potwierdzone w komunikacie Lori Goler, wiceprzewodniczącej ds. zasobów ludzkich i rekrutacji. Ogłoszenie mówi jasno, że powrót do pracy biurowej będzie wymagał od pracowników zaszczepienia się. Ta polityka ma się różnić w zależności od regionu oraz tego, jak dużo przypadków COVID-19 będzie na danym obszarze.

Co do osób, które z różnych powodów nie będą mogły szczepionki przyjąć (względy medyczne, religijne, etc.), włodarze Facebooka mają przygotować specjalne rozwiązania.

Podobnie zachowają się inni giganci - m.in Netflix, który już niedługo zastosuje tożsame wymagania choćby względem swoich ekip realizatorskich oraz obsad poszczególnych produkcji. Nakazem zaszczepienia się zostaną objęci członkowie zespołów produkcyjnych oraz „osoby pozostające z nimi w bliskim kontakcie”. Z kolei Apple ma wprowadzić wymóg obowiązkowego noszenia masek w swoich sklepach w USA, zarówno przez klientów, jak i personel – bez względu na to czy są zaszczepieni, czy nie (via Bloomberg).

W całych Stanach Zjednoczonych kładziony jest obecnie nacisk na szybki powrót do stacjonarnego trybu pracy. Google planowo przyjmie swoich pracowników z powrotem w kampusach 18 października, chociaż pierwotny plan zakładał jeszcze szybszy powrót - od 1 września.

Korporacje będą wymagać szczepień od pracowników. Obowiązek wprowadzi m.in. Google - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.