Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 28 listopada 2022, 16:00

Gigabyte GeForce RTX 3070 Gaming OC to dobra karta na czasy, kiedy wszystko jest drogie

Obecna sytuacja na rynku nie sprzyja kupowaniu karty graficznej. Nie pomogła nawet niedawna premiera nowych układów Nvidii, które są niebotycznie drogie. Warto więc rzucić okiem na GPU poprzedniej generacji – idealnym wyborem jest Gigabyte GeForce RTX 3070.

Źródło fot. Gigabyte
i

W ostatnich miesiącach kupno karty graficznej w normalnej cenie graniczyło z cudem. Powoli jednak wszystko wraca do normy, przynajmniej w przypadku starszej generacji. Premiera RTX-ów z serii 4000 oraz ich wysoka cena spowodowały, że coraz bardziej opłacalne są modele mające na karku nieco więcej wiosen.

Obecnie bardzo dobrym wyborem jest karta graficzna Gigabyte GeForce RTX 3070 Gaming OC 8GB. Jak sama nazwa wskazuje, układ oferuje 8 GB pamięci graficznej, co jest tak naprawdę jego jedyną wadą.

Poza tym propozycja firmy Gigabyte prezentuje się nadzwyczaj dobrze. Bez problemu radzi sobie z najnowszymi tytułami, co jest zasługą m.in. fabrycznie podkręconych zegarów – w trybie boost działają one w 1815 MHz. Co więcej, karta robi użytek z dwóch aktualnie bardzo pożądanych technologii: ray tracingu oraz DLSS.

PLUSY:
  1. niskie temperatury;
  2. dobra kultura pracy;
  3. nadal wysoka wydajność;
  4. fabrycznie podkręcony zegar;
  5. wsparcie dla ray tracingu i DLSS.
MINUSY:
  1. tylko 8 GB pamięci graficznej.

Jak Gigabyte GeForce RTX 3070 Gaming OC 8GB radzi sobie w najnowszych tytułach? W połączeniu z średniopółkowym procesorem, takim jak Intel Core i5-12400F, karta pozwoli na komfortową grę w wysokich detalach w większość współczesnych tytułów.

Gigabyte GeForce RTX 3070 Gaming OC to dobra karta na czasy, kiedy wszystko jest drogie - ilustracja #1
W obecnych czasach Gigabyte GeForce RTX 3070 Gaming OC 8GB jest jedną z najbardziej opłacalnych kart graficznych. Źródło fot.: Gigabyte.

W połączeniu z tym CPU propozycja firmy Gigabyte pozwoli na uzyskanie średnio 67 klatek w Cyberpunku 2077 na ustawieniach Ultra. Call of Duty: Warzone 2.0 również nie rzuca tej karcie wyzwania. Średnie osiągi to 126 kl./s w rozdzielczości 1440p.

Co jednak najważniejsze, Gigabyte GeForce RTX 3070 Gaming OC 8GB nie osiąga pod obciążeniem zbyt wysokich temperatur. Wbudowany cooler nie jest przesadnie głośny, zapewniając komfortową rozgrywkę.

Jeśli szukacie najlepszej karty graficznej za około 3000 złotych, to GeForce RTX 3070 będzie odpowiedni.

Cena w dniu publikacji: 2899 zł (Amazon, Komputronik), 3249 zł (Morele)

Kup kartę Gigabyte GeForce RTX 3070 Gaming OC 8GB w sklepie Komputronik

Kup kartę Gigabyte GeForce RTX 3070 Gaming OC 8GB na Amazon.pl

Kup kartę Gigabyte GeForce RTX 3070 Gaming OC 8GB w sklepie Morele

Gigabyte GeForce RTX 3070 Gaming OC 8GB – opinie

Karta GeForce RTX 3070 Gaming OC 8GB w dalszym ciągu jest bardzo dobrą propozycją przeznaczoną do gamingu. Świadczą o tym również pozytywne opinie, jakimi układ może pochwalić się w sieci.

Kupiłem tę kartę i za tę cenę jest to świetny wybór. Widziałem ludzi wystawiających opinie po kupnie u scalperów, jednak za kwotę, którą wydałem, nie mogłem trafić lepiej. Wydajność jest po prostu zbyt dobra i warto było poczekać, aż karta stanieje.

Karta działa naprawdę dobrze, jeśli chcesz świetnego sprzętu do 2K, to nie ma lepszego wyboru. Bez problemu radzi sobie z większością tytułów AAA. GPU jest trochę duże, ale myślę, że bez problemu zmieści się w większości obudów mid-tower.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej