Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 maja 2018, 22:51

autor: ElMundo

GeForce GTX 1180 – premiera w ciągu kilku tygodni?

W ostatnich tygodniach możemy obserwować całe mnóstwo nieoficjalnych informacji na temat nadchodzącej generacji kart graficznych od Nvidii. Najnowsze, bardzo ciekawe wieści dotyczą flagowego układu – GeForce GTX 1180.

GeForce GTX 1180 – premiera w ciągu kilku tygodni? - ilustracja #1

Ledwie kilka dni temu informowaliśmy Was o prawdopodobnej specyfikacji układu GeForce GTX 1180, a dziś do sieci trafiły wieści pochodzące prosto od redakcji znanego serwisu technologicznego Tom’s Hardware.

Wedle informacji pozyskanych od anonimowego informatora, nowy, topowy układ GPU od Nvidii ma trafić na rynek w wersji „Founder’s Edition” w lipcu tego roku. Sierpień miałby stać się miesiącem premiery układów produkowanych przez podmioty AIB, z kolei wersje tej karty przeznaczone do laptopów powinny pojawić się do końca 2018 roku. Tym samym oficjalne wersje GPU oraz pamięci graficznych miałyby trafić do partnerów Nvidii w okolicach 15 czerwca, a więc za niespełna miesiąc.

Premiera GeForce GTX 1180 oznacza rzecz jasna, że najprawdopodobniej wraz z tym GPU na rynek trafiłyby inne karty graficzne, m.in. nieco słabszy GTX 1170. To oczywiście na ten moment tylko spekulacje, ale z pewnością Nvidia nie wypuści na rynek tylko jednego premierowego układu.

Wedle wspomnianej już specyfikacji technicznej, GTX 1180 zostanie wyposażony w 3584 rdzeni CUDA oraz 16 GB pamięci graficznej GDDR6. Rdzeń GPU ma być taktowany częstotliwością 1405 MHz (1582 w trybie Boost), a TDP (zapotrzebowanie na energię) tego układu ma wynosić około 200W. Nie znamy również ceny flagowej propozycji od Nvidii, ale spekuluje się, że za topowego GeForce’a zapłacimy około 700-800 dolarów.