Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 18 października 2021, 15:18

Facebook szuka pracowników w Polsce; łącznie 10 tys. ludzi w UE ma rozwijać metaverse

Facebook przyszłość mediów społecznościowych widzi w rozszerzonej rzeczywistości i wirtualnych światach. Nawet 10 tys. osób może znaleźć pracę w krajach Unii Europejskiej przy budowaniu metaverse.

W SKRÓCIE:
  • Facebook umieszcza Europę w centrum swoich planów budowania metaverse;
  • w ciągu 5 lat nawet 10 tys. osób może znaleźć pracę przy tworzeniu wirtualnych światów.

Mark Zuckerberg ma wizję dalszego rozwoju mediów społecznościowych. Przyszłością może być metaverse – wirtualny świat (bądź światy, fizyczne ograniczenia nie mają tutaj zastosowania) przygotowany z myślą o doznaniach VR i przenikający się z rzeczywistością. Aby zrealizować te iście cyberpunkowe zamysły, planuje skorzystać z pomocy europejskich rynków pracy. Nawet 10 tys. ludzi może znaleźć zatrudnienie w budowaniu nowego wymiaru wirtualnej społeczności ludzi.

„Unia Europejska ma wiele zalet, które sprawiają, że jest doskonałym miejscem do inwestowania dla firm technologicznych – duży rynek konsumencki, najwyższej klasy uniwersytety i, co najważniejsze, najwyższej jakości talenty” – fragment informacji zamieszczonej w serwisie Facebook.

Jak informuje Wall Street Journal, wśród krajów w kręgu zainteresowania Facebooka znajduje się Polska – a oprócz niej także Niemcy, Holandia, Irlandia, Francja, Włochy i Hiszpania. Nie jest wymieniona jednak Wielka Brytania. Być może, podobnie jak w przypadku Intela, Facebook liczy na finansowe wsparcie UE.

Metaverse

Mocno uogólniając, jest to w zasadzie Internet 2.0, z nastawieniem na kontakty społecznościowe, wirtualne światy i rozszerzoną rzeczywistość. Według Facebooka, ludzie w metaverse mieliby spędzać więcej czasu, aktywnie żyjąc w nim, pracując, bawiąc się i zarazem przenikając swoje aktywności z rzeczywistym światem. Pomóc w tym ma przede wszystkim obsługa zestawów VR i odpowiedniego oprogramowania.

Dzięki większemu odczuciu „wirtualnej obecności” metaverse ma potencjał, by pomóc w odblokowaniu dostępu do nowych możliwości twórczych, społecznych i gospodarczych. Przy czym ma być to medium, podobnie jak Internet, niezależne od nikogo i wolne. Aby móc w pełni zanurzyć się w tej wirtualnej rzeczywistości, zapewne będzie potrzebny zestaw VR, jak np. Oculus Quest 2.

Facebook szuka pracowników w Polsce; łącznie 10 tys. ludzi w UE ma rozwijać metaverse - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.