Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 9 kwietnia 2021, 11:27

autor: Evil96

Facebook nie ostrzeże użytkowników dotkniętych wyciekiem danych

Facebook nie ma w planach ostrzegać użytkowników, których baza danych dostała się do sieci. Portal uważa, że zrobił wszystko, co mógł, aby zadbać o bezpieczeństwo.

Niedawno wspominaliśmy o wycieku danych na Facebooku, z powodu którego do sieci trafiły informacje dotyczące ponad 530 mln użytkowników (w tym około 2,7 mln kont Polaków). Długo nie musieliśmy czekać na odpowiedź zwrotną, z której wynika, że portal Marka Zuckerberga nie zamierza powiadamiać użytkowników, którzy zostali dotknięci wyciekiem danych.

Jak tłumaczy się Facebook? Według niego do zdobycia wrażliwych danych doszło w 2019 roku w wyniku ataku hakerskiego. Było to możliwe dzięki luce, która znajdowała się w narzędziu do synchronizacji kontaktów. Portal zapewnia, że dziura (umożliwiająca atak) została załatana po zidentyfikowaniu problemy, więc firma nie czuje się odpowiedzialna.

Rzecznik Facebooka powiedział, że nie ma planów odnośnie ostrzegania poszkodowanych dotkniętych włamaniem, ponieważ nie jest pewien, którzy użytkownicy muszą być o tym poinformowani. Firma wzięła pod uwagę fakt, że użytkownicy nie mogą już nic zrobić z publicznie dostępnymi informacjami.

Zebrane dane nie obejmują informacji zdrowotnych, finansowych oraz haseł. Baza zawiera numery telefonów, daty urodzeń oraz imiona czy nazwiska. A tego niestety w wielu przypadkach zmienić się nie da. Sama firma zapewnia, że jest w kontakcie z organami regulacyjnymi, jeśli chodzi o wszelkie pytania odnośnie omawianego wycieku.

Facebook nie poinformuje użytkowników dotkniętych wyciekiem danych - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.