Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 5 maja 2021, 09:52

Powstała pierwsza „e-sportowa siłownia”; pod okiem trenera zagramy w LoL

Coraz więcej młodych ludzi pragnie zostać zawodowymi e-sportowcami. Jednak sukces wymaga wielu godzin wytężonych ćwiczeń. Powstała pierwsza „e-sportowa siłownia”, w której gracze będą mogli uczyć się pod okiem profesjonalnych trenerów.

Popularność e-sportu na całym świecie rośnie z każdym dniem. Coraz więcej osób pragnie zanurzyć się w świecie profesjonalnego gamingu, jednak aby to się udało, potrzebne są przede wszystkim pasja do gier oraz duże umiejętności, często nieosiągalne. Nic więc dziwnego, że w Japonii powstała pierwsza na świecie „e-sportowa siłownia” (Esports Gym), w której początkujący gracze będą mogli szlifować swoje zdolności pod okiem profesjonalnych trenerów. Za rozwój odpowiadać będą między innymi członkowie popularnych w Japonii zespołów e-sportowych, takich jak Crest Gaming, JeSU, oraz Glory Be Esports.

Powstała pierwsza „e-sportowa siłownia”; pod okiem trenera zagramy w LoL - ilustracja #1
Sprzęt przygotowany w „e-sportowej siłowni” ma być przystosowany do wymagań graczy

Aby skorzystać ze sprzętu zgromadzonego w siłowni, należy uiścić opłatę miesięczną wynoszącą 5500 jenów japońskich, czyli około 190 złotych. W tej cenie członkowie otrzymują możliwość korzystania z „siłowni” przez maksymalnie trzy godziny każdego dnia. Jeśli kogoś interesuje jednorazowa sesja, to za równowartość około 50 złotych otrzyma on trzygodzinny dostęp do jednej z przygotowanych maszyn. Oprócz tego za 2750 jenów (ok. 95 zł) użytkownicy mogą wykupić specjalny trening w jednym z dostępnych tytułów. Skoro o nich mowa, to gracze mają do wyboru najpopularniejsze obecnie gry e-sportowe w Japonii. Mogą więc podszlifować swoje umiejętności w League of Legends, Valorant, Rainbow Six: Siege, Identity V oraz Puyo Puyo.

Jak podaje serwis TechSpot, dla graczy przygotowanych zostało 12 stanowisk. Niestety, na tę chwilę nie wiadomo, jakie podzespoły zostały zainstalowane w komputerach. Niemniej jednak ze zdjęć wynika, że twórcy inicjatywy z pewnością nie oszczędzali. Sponsorami całego przedsięwzięcia są Tokyo Metro oraz Geshipi. Przygotowana przy ich współpracy „e-sportowa siłownia” będzie gościć zarówno doświadczonych graczy, jak i tych, którzy chcą spróbować swoich sił w (profesjonalnym) gamingu.

Powstała pierwsza „e-sportowa siłownia”; pod okiem trenera zagramy w LoL - ilustracja #2
Odwiedzicie takie miejsce, jesli kiedykolwiek powstanie w naszym kraju?

Trzeba przyznać, że idea powstania „siłowni e-sportowej” jest interesująca. Za stosunkowo niewielką opłatę początkujący gracze otrzymują możliwość zagrania w popularne tytuły pod okiem profesjonalnych trenerów. Jeśli „e-sportowa siłownia”, która wystartuje 19 maja tego roku, osiągnie sukces w Japonii, to należy się spodziewać, że w jej ślady pójdą również inne kraje.

Powstała pierwsza „e-sportowa siłownia”; pod okiem trenera zagramy w LoL - ilustracja #3

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.