Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 24 listopada 2020, 13:23

autor: Aquma

Elon Musk wyprzedził Billa Gatesa. Jest drugim najbogatszym człowiekiem świata

Dzięki sukcesom giełdowym koncernu Tesla, jego założyciel - miliarder Elon Musk - zarobił w tym roku aż 100,3 mld dolarów. Dzięki temu wyprzedził Billa Gatesa w rankingu najbogatszych ludzi świata.

W SKRÓCIE:

  1. Elon Musk wyprzedził Billa Gatesa w rankingu najbogatszych ludzi świata;
  2. z majątkiem wycenianym na 127,9 mld dolarów twórca koncernu Tesla zajmuje drugie miejsce za Jeffem Bezosem (182 mld dolarów);
  3. Musk zarobił w tym roku 100,3 mld dolarów – głównie dzięki akcjom Tesli;
  4. to drugi raz od ośmiu lat, kiedy Bill Gates nie jest jednym z dwóch najbogatszych ludzi na Ziemi (jego majątek to obecnie 127,7 mld dolarów).

Miliarder Elon Musk wyprzedził twórcę Microsoftu – Billa Gatesa – na prowadzonej przez agencję Bloomberg liście najbogatszych ludzi świata. Obecnie założyciel Tesli i SpaceX jest wyceniany na 127,9 mld dolarów, zaś Gates na 200 milionów „zielonych” mniej. Pierwsze miejsce – niezmiennie od trzech lat, gdy również wyprzedził Billa Gatesa – zajmuje Jeff Bezos (szef Amazonu) z majątkiem na poziomie 182 mld dolarów.

Warto odnotować, że Elon Musk zarobił w bieżącym roku astronomiczną kwotę 100,3 miliarda dolarów, dzięki czemu przeskoczył z 35. lokaty na fotel wicelidera. Jest to zasługa świetnej kondycji koncernu Tesla, który bije na giełdzie jeden rekord za drugim i jest wart już ponad 500 miliardów dolarów. Aż trzy czwarte majątku ekscentrycznego miliardera to właśnie akcje Tesli – tylko dzięki ostatniemu skokowi ich wartości zarobił 7,2 mld dolarów.

Elon Musk wyprzedził Billa Gatesa. Jest drugim najbogatszym człowiekiem świata - ilustracja #1
Bill Gates. Źródło: Techsetter.

Co ciekawe, jest to zaledwie drugi raz w ośmioletniej historii rankingu Bloomberga, w którym Bill Gates nie jest jednym z dwóch najbogatszych ludzi na Ziemi. W listopadzie zeszłego roku na drugim miejscu zastąpił go Bernard Arnault, ale fotel wicelidera zajmował bardzo krótko, bo zaledwie przez jeden dzień. Ciekawe, czy Elon Musk utrzyma tę pozycję dłużej. Pikanterii finansowej rywalizacji gigantów dodaje fakt, że niedawno miliarderzy obrzucili się wzajemnie niewybrednymi epitetami. Przyczyną była różnica zdań na temat pandemii.

  1. Tesla – strona oficjalna
  2. Microsoft – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.