Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 31 grudnia 2020, 15:34

autor: Aquma

Elon Musk uważa, że na Marsie zapłacimy w kryptowalucie

Miliarder Elon Musk stwierdził niedawno na Twitterze, że ekonomia Marsa będzie oparta na kryptowalucie zwanej Marscoin. To nie pierwszy raz, gdy wynalazca wypowiada się na temat kryptowalut.

W SKRÓCIE:

  1. zdaniem Elona Muska w przyszłości ekonomia Marsa będzie bazowała na kryptowalutach;
  2. miliarder niedawno zastanawiał się nad zainwestowaniem majątku Tesli w bitcoiny.

Elon Musk zasugerował na Twitterze, że ekonomia Marsa – kiedy już w końcu dojdzie do jego kolonizacji, czyli zapewne nie w najbliższym czasie – będzie bazowała na kryptowalutach. Miliarder odpowiedział na post jednego z internautów, zgadzając się, że waluta będzie się nazywała Marscoin. Co ciekawe, wirtualna moneta o takiej nazwie istnieje od 2014 roku, ale trudno powiedzieć, czy wynalazcy chodziło właśnie o nią.

Elon Musk uważa, że na Marsie zapłacimy w kryptowalucie - ilustracja #1
Elon Musk o kryptowalutach na Marsie. Źródło: Twitter.

Miliarder nie poparł swoich twierdzeń żadnymi argumentami, ale jego zamiłowanie do kryptowalut nie jest tajemnicą – niedawno, rozmawiając na Twitterze z analitykiem biznesowym i przedsiębiorcą Michaelem Saylorem – zastanawiał się nad zainwestowaniem miliardów dolarów koncernu Tesla w bitcoiny.

Elon Musk uważa, że na Marsie zapłacimy w kryptowalucie - ilustracja #2
Konwersacja Elona Muska i Michaela Saylora. Źródło: Twitter.

Michael Saylor: jeśli chcesz sprawić swoim udziałowcom przysługę wartą 100 miliardów dolarów, przekonwertuj majątek $TSLA z dolarów w bitcoiny. Inne firmy z indeksu S&P 500 pójdą Twoim śladem i w krótkim czasie przysługa urośnie do biliona dolarów.

Elon Musk: tak duże transakcje są w ogóle możliwe?

Warto pamiętać, że Elon Musk często wywołuje kontrowersje i zamieszanie swoimi planami i wypowiedziami. Niedawno na przykład na jaw wyszły zapisy w regulaminie użytkownika Starlink (obowiązuje osoby biorące udział w beta-testach usługi), który stwierdza, że potencjalne kolonie na Marsie będą przez SpaceX traktowane jak terytorium niezależne od ziemskich praw.

  1. Tesla – strona oficjalna
  2. SpaceX – strona oficjalna