Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 20 kwietnia 2021, 13:26

autor: Aquma

Elon Musk: mobilny Starlink powinien być dostępny jeszcze w 2021 roku

Elon Musk przekazał w poście na Twitterze, że jeszcze w tym roku usługa internetowa Starlink powinna stać się w pełni mobilna. Wiemy też, kiedy powinny zakończyć się beta-testy.

W SKRÓCIE:

  1. Starlink jeszcze w tym roku powinien stać się usługą całkowicie mobilną;
  2. zakończenie beta-testów jest przewidziane na lato;
  3. wielu spośród pierwszych użytkowników pozytywnie ocenia Internet od Elona Muska.

Miliarder Elon Musk przekazał na Twitterze, że jeszcze w 2021 roku Starlink – stworzona przez jedną z jego firm (SpaceX) sieć satelitów pozwalających na łączenie się z Internetem w różnych zakątkach świata – stanie się usługą w pełni mobilną. Użytkownicy będą mogli np. zamontować terminal na ciężarówce czy samochodzie kampingowym i cieszyć się przyzwoitej klasy połączeniem w każdym miejscu. Do osiągnięcia tego celu konieczne jest wystrzelenie kolejnych satelitów.

Tak, powinien być w pełni mobilny jeszcze w tym roku, więc będzie można go przenieść w dowolne miejsce lub użyć go na kamperze czy ciężarówce w ruchu. Potrzebujemy jeszcze kilku startów z satelitami, aby osiągnąć konkurencyjny zasięg. Trzeba też kilku kluczowych aktualizacji oprogramowania – napisał Elon Musk.

To nie jedyne wieści powiązane ze Starlinkiem. Dzięki obszernemu materiałowi opublikowanemu przez portal CNBC poznaliśmy szereg opinii pierwszych użytkowników na temat usługi. Wielu z nich jest zadowolonych z jakości oferowanego połączenia, a nawet ceny, którą trzeba za nie zapłacić – w niektórych przypadkach jest to po prostu najlepsza dostępna opcja.

Jesteśmy online przez cały dzień, każdego dnia na spotkaniach. (Usługa - przyp. red.) łatwo to utrzymuje. Korzystamy również z serwisów streamingowych. Razem z moimi teściami mamy co najmniej 25 urządzeń (smartfony, laptopy, komputery stacjonarne, iPady, smart TV, urządzenia inteligentnego domu, itp.) – stwierdził jeden z testerów z Minnesoty.

Co więcej, jak podkreśla sam Elon Musk, prędkość Internetu Starlink stopniowo rośnie, podobnie jak stabilność połączenia. Maleją natomiast opóźnienia (ang. latency). Wszystko wskazuje na to, że beta-testy usługi zakończą się latem tego roku.

To prawda. Czas działania usługi, przepustowość i opóźnienia ulegają szybkiej poprawie. Prawdopodobnie wyjdziemy z fazy beta tego lata – napisał miliarder.

  1. SpaceX dokłada tysiąc dolarów do każdego terminala Starlink
  2. Są polskie ceny internetu Starlink od Elona Muska - będzie drogo
  3. Starlink będzie operatorem komunikacyjnym? Usługa ma 10 tys. użytkowników
  4. Starlink – strona oficjalna
Elon Musk: mobilny Starlink powinien być dostępny jeszcze w 2021 roku - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.