Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 2 kwietnia 2021, 11:30

Elon Musk chce Dogecoin na Księżycu, kurs już poszybował

Elon Musk wpadł na pomysł, aby umieścić kryptowalutę Dogecoin na naszym naturalnym satelicie. Taką informację opublikował na Twitterze, a kurs DOGE od razu poszybował w górę.

Ludzkość ma już pewne doświadczenie w wysyłaniu psowatych w kosmos. Jednym z pierwszych astronautów był pies, choć jest to niestety historia bez happy-endu. Być może dlatego Elon Musk, który właśnie wpadł ma pomysł ponownego zaangażowania czworonogów w eksplorację kosmosu, postanowił zrobić to w bardziej humanitarny sposób. Zamiast żywego stworzenia, zamierza wysłać w przestrzeń słynnego Doge. I nawet nie chodzi tutaj o mema, ale o kryptowalutę. Tak, Elon Musk planuje umieścić Dogecoina na Księżycu.

SpaceX umieści Dogecoin dosłownie na Księżycu.

Ale zaraz, chwileczkę… Przecież wczoraj był 1 kwietnia. No więc chyba wszystko jest jasne. Nawet jeśli jednak to tylko prima-aprilisowy dowcip, reakcja kursu tej kryptowaluty jest już jak najbardziej prawdziwa i nieco szokuje. W ciągu kilku minut po opublikowaniu tweeta Dogecoin skoczył o 35% w górę.

Elon Musk chce Dogecoin na Księżycu, kurs już poszybował - ilustracja #1
Wykres kursu Dogecoin w ciągu dwóch dni. Źródło: Coindesk

W krótkim czasie zamiast 0,054 dolara (0,21 zł), można było dostać już ponad 0,071 dolara (0,28 zł) za kryptowalutę (taki szczyt podaje Coindesk). Co prawda, kurs dość szybko spadł i obecnie utrzymuje się poniżej 0,06 dolara za DOGE, ale cała ta sytuacja doskonale obrazuje jak podatnym na wpływy rynkiem są kryptowaluty. Albo też jak istotne są wypowiedzi Elona Muska, choćby były tylko żartem. Gdyby loty prototypów Starshipa wychodziły mu tak dobrze, jak wywoływanie zamieszania w kryptowalutach, kolonizowalibyśmy już Marsa.

Elon Musk chce Dogecoin na Księżycu, kurs już poszybował - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.