Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 4 listopada 2020, 16:15

autor: Entelarmer

Duże zmiany w Windows 10 - nadchodzi Windows 10++

Pojawiły się informacje na temat kolejnej dużej aktualizacji Windowsa 10. Uaktualnienie (znane pod kryptonimem „Cobalt”, ale też jako „Windows 10++”) wprowadzi m.in. spore zmiany w interfejsie systemu operacyjnego firmy Microsoft.

Aktualizacje Windowsa 10 można kochać lub nienawidzić, ale jedno jest pewne: Microsoft co roku dostarcza nam kolejny duży pakiet poprawek i nowości dla swojego systemu operacyjnego. Jednak przyszłoroczne uaktualnienie najwyraźniej będzie jeszcze większe niż dotychczasowe. Serwis Windows Central donosi o planie przeprojektowania interfejsu Windowsa 10 pod kryptonimem „Sun Valley”. Jak czytamy, Microsoft chce dostosować wygląd „dziesiątki” do oczekiwań współczesnych odbiorców, co w praktyce ma przełożyć się na przerobienie m.in. menu Start, centrum akcji oraz eksploratora plików.

Nowy interfejs zostanie zaimplementowany jako część wielkiej aktualizacji o kryptonimie „Cobalt”, mającej ukazać się w drugiej połowie 2021 roku. Serwis ZDNet dodaje, że wśród programistów Microsoftu funkcjonuje alternatywna nazwa uaktualnienia: Windows 10++. Najwyraźniej w oczach twórców będzie to coś więcej niż tylko kolejny doroczny pakiet poprawek i skromnych nowości. Wiemy też, że część zmian będzie inspirowana Windowsem 10X, czyli systemem dedykowanym urządzeniom mobilnym, w tym zapowiedzianemu rok temu dwuekranowemu tabletowi Microsoftu. Nic w tym dziwnego, bo pracom nad „Cobaltem” przewodzi Panos Panay, który kieruje zespołem Surface (a od lutego także sekcją Windowsa).

Duże zmiany w Windows 10 - nadchodzi Windows 10++ - ilustracja #1
Czy tak będzie wyglądał Windows 10 pod koniec 2021 roku?

Rzecz jasna nie sposób zgadywać na temat szczegółów tej wielkiej aktualizacji. Niemniej mieliśmy już okazję zobaczyć, jak Microsoft wyobraża sobie nowy interfejs Windowsa 10 (i to dwukrotnie). Czy tak będzie wyglądał efekt końcowy? Czekamy na kolejne i – miejmy nadzieję – bardziej szczegółowe informacje od giganta z Redmond.