Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 2 sierpnia 2021, 13:45

autor: Sodar

DualSense do PS5 w limitowanej edycji McDonald's niestety został anulowany

Niezwykły pad DualSense z logo McDonald’s może nigdy nie ujrzeć światła dziennego. Chyba kogoś trochę poniosła fantazja przy planowaniu wydarzeń z okazji 50-lecia firmy w Australii i nie dopilnował licencji.

W SKRÓCIE:
  • limitowana edycja pada McDualSense do PS5 może nigdy się nie ukazać – McDonald’s nie zadbał o licencję.

Australijski oddział McDonald’s celebruje 50-lecie istnienia na tamtejszym rynku. W 1971 roku otwarto pierwszą restaurację na przedmieściach Sydney. Obecnie McDonald’s posiada na kontynencie australijskim 970 placówek i zatrudnia ponad 100 tys. osób. Aby uczcić tę rocznicę, przygotowano specjalne menu, limitowaną serię szklanek, a także wyjątkowy kontroler DualSense do PlayStation 5. Tylko z tym ostatnim niezbyt się udało – ktoś nie dopilnował, by Sony w ogóle dowiedziało się o takiej inwencji.

DualSense do PS5 w limitowanej edycji McDonalds niestety został anulowany - ilustracja #1
Konkursowa edycja kontrolera DualSense z motywem burgera i frytek. Źródło: McDonald’s

Dlatego ten niezwykły McDualSense zapewne pozostanie w szufladzie na niezrealizowane pomysły, a my możemy podziwiać tylko jego graficzną koncepcję. 50 sztuk kontrolerów miało być rozdanych w formie giveawayów podczas transmisji na żywo kilku streamerów, jak Crayator, Aiden AK, x2Twins czy muselk. Oryginalny harmonogram streamów możemy znaleźć w informacji w serwisie PressStart, jak również aktualizację z informacjami od McDonald’s.

Niestety, tydzień transmisji McDonald’s został przełożony i nie będzie kontynuowany w tę niedzielę. W tej chwili nie możemy potwierdzić nowej daty proponowanego wydarzenia.

I wyjaśnienie, dlaczego fani Macca’s nie dostaną kontrolera:

Firma Sony PlayStation nie zezwoliła na użycie swojego kontrolera w materiałach promocyjnych związanych z proponowanym wydarzeniem Stream Week i przepraszamy za wszelkie spowodowane niedogodności.

Czy jest czego żałować? Cóż, opinie są mocno podzielone. Niektórym pad się podoba:

To jest tylko w Australii? Chciałabym wygrać jeden.

Nie brakuje też negatywnych komentarzy:

Pad jest brzydki jak diabli, ale zdecydowanie to rzadki przedmiot. Więc kupię go, jeśli pojawi się w USA.

Jak i tych komentujących niefrasobliwość McDonald’s:

To żenujące ze strony McDonald’s – nie sądzili, że będą potrzebować licencji, aby to sprzedawać?

Kontroler dla (australijskich) fanów sieci McDonald’s mógłby być gratką. Należy pamiętać, że na razie Sony oferuje tylko trzy wersje kolorystyczne DuaSense – zbytniego wyboru nie ma, więc pady z edycji limitowanych zawsze wzbudzają zainteresowanie. Nawet jeśli nie są zbyt urodziwe.

DualSense do PS5 w limitowanej edycji McDonalds niestety został anulowany - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.