Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 9 listopada 2020, 11:30

autor: Eklerek

Co czwarty brytyjski żołnierz może być robotem w 2030 roku

Dowódca brytyjskiej armii przewiduje, że w 2030 roku co czwarty żołnierz może nie być człowiekiem. Prezentując w wywiadzie wizję przyszłości sił zbrojnych, zasugerował, że w ciągu 10 lat może pojawić się nawet 30 tysięcy robotów.

Generał sir Nicholas Carter (dowódca brytyjskiej armii) udzielił wywiadu Sky News, w którym podzielił się wizją przyszłości brytyjskiej armii. Poza standardowymi tematami, jak finanse czy ryzyko konfliktu zbrojnego, pojawiła się też ciekawostka – roboty.

Tempo planowanej robotyzacji może robić wrażenie. Choć to na razie ogólna wizja rozwoju i generał podkreśla, że żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte, za 10 lat brytyjskie wojsko może liczyć 120 tys. żołnierzy z czego aż 30 tysięcy mogą stanowić roboty. Czy uda się to osiągnąć? Generał Carter jest tutaj ostrożny i podkreśla, że ważne są efekty podejmowanych działań, a nie same liczby.

Nie tylko w Wielkiej Brytanii trwają prace nad robotyzacją armii. We wrześniu wspominaliśmy o amerykańskich psach-robotach Vision 60, przeznaczonych między innymi do rekonesansu i mapowania terenu.

Co czwarty brytyjski żołnierz może być robotem w 2030 roku - ilustracja #1
Brytyjskim robotom bliżej będzie do wyświetlającego emotki Pathfindera czy budzącego grozę Reapera? Tego jeszcze nie wiemy.
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.