Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 13 sierpnia 2020, 14:19

autor: Aquma

Cicha praca dużą zaletą Xbox Series X

Biorąc udział w podcaście internetowym, Phil Spencer – szef Xboksa – pochwalił się, że Xbox Series X działa bardzo cicho, podobnie jak Xbox One X. Według niego jest to zasługa dobrze zaprojektowanej obudowy oraz systemu chłodzenia.

Cicha praca dużą zaletą Xbox Series X - ilustracja #1
Xbox Series X ma się cechować wysokim komfortem pracy.

W SKRÓCIE:

  1. Phil Spencer stwierdził, że Xbox Series X nie generuje więcej hałasu od Xboksa One X, choć jest platformą znacznie wydajniejszą;
  2. jest to zasługa rozsądnego projektu obudowy i systemu chłodzenia konosli;
  3. szef Xboksa przyznał, że Sony zastosowało zupełnie inne podejście, choć jest przekonany, że japońskiemu koncernowi przyświecają podobne cele.

Phil Spencer był niedawno gościem podcastu Animal Talking prowadzonego przez Gary’ego Whitta. Jednym z tematów rozmowy była nowa konsola Microsoftu, czyli Xbox Series X. Szef Xboksa odnotował, że jedną z zalet urządzenia jest to, że podobnie jak Xbox One X działa bardzo cicho.

Kiedy umieściłem Series X w miejscu mojego One X, nie było więcej hałasu niż słyszałem w przypadku One X, choć sprzęt ma znacznie więcej mocy. Wystarczy dosłownie podłączyć go, w tym samym miejscu i dostaje się taki duży upgrade. Wszystkie moje gry działają i wszystko brzmi tak, jak mój Xbox One X, tylko moc jest o wiele większa – stwierdził Phil Spencer.

Wysoki komfort pracy udało się osiągnąć dzięki sprytnemu projektowi systemu chłodzenia – inżynierowie zastosowali większy, ale wolniej obracający się wiatrak.

Stworzyliśmy formę podporządkowaną funkcjom naszej konsoli. Dzięki temu możemy pobierać dużo powietrza, z dużym wentylatorem obracającym się nieco wolniej. Przez to nie mamy tych wysokich, jęczących dźwięków, które konsola może normalnie wydawać – powiedział szef Xboksa.

Rozmówca Gary’ego Whitta odniósł się także do konkurencyjnego PS5, stwierdzając, że Sony miało zdecydowanie inny pomysł na swoją konsolę, choć zapewne Japończykom przyświecają podobne cele.

PS5 pracuje z wyższymi zegarami, więc ich sprzęt działa inaczej niż nasz, co stwarza inne wyzwania projektowe. Dotyczy to obydwu konsol. Przyjęli inne podejście, ale jestem pewien, że mieli podobne cele projektowe, jeśli chodzi o to, co ma na tym działać i jak bardzo to słychać – zauważył Phil Spencer.

Przypominamy, że konsola Xbox Series X zadebiutuje na rynku w listopadzie tego roku. Plotki sugerują, że Microsoft szykuje też słabszy i tańszy wariant swojej platformy – Xbox Series S.

  1. Xbox Series X – najważniejsze informacje
  2. Xbox – strona oficjalna