Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 18 listopada 2020, 14:30

autor: Aquma

Chrome 87 - duży przyrost wydajności i nowe funkcje

W sieci pojawiła się już kolejna wersja przeglądarki Chrome, oznaczona numerem 87. Program cechuje się zauważalnie wyższą wydajnością od swojego poprzednika, lepiej zarządza zasobami komputera i oferuje kilka nowych możliwości.

W SKRÓCIE:

  1. Chrome otrzymał aktualizację do wersji 87;
  2. przeglądarka ma cechować się znacznie lepszą wydajnością i lepiej radzić sobie z zarządzaniem dostępnymi zasobami komputera oraz baterią;
  3. użytkownicy otrzymali też możliwość wyszukiwania zakładek i wykonywania akcji za pośrednictwem paska adresowego.

Firma Google udostępniła kolejną wersję przeglądarki Chrome, oznaczoną numerem 87. Według producenta aktualizacja wiążę się z największym od lat przyrostem wydajności, który udało się osiągnąć dzięki temu, że program znacznie lepiej radzi sobie z zarządzaniem dostępnymi zasobami komputera. Nowy Chrome ma włączać się nawet o 25% szybciej i wczytywać strony do 7% szybciej od poprzedniego wydania.

Dzięki implementacji funkcji tab throttling, occlusion tracking oraz back / forward caching, wykorzystanie procesora ma być nawet pięciokrotnie mniejsze. Zmniejszono również zapotrzebowanie aplikacji na pamięć. Dodatkowo, dzięki wspomnianym zmianom, programistom udało się zauważalnie – nawet o 75 minut – wydłużyć czas pracy na baterii w czasie intensywnego korzystania z przeglądarki (oczywiście w przypadku urządzeń mobilnych / laptopów).

Chrome 87 - duży przyrost wydajności i nowe funkcje - ilustracja #1
Mamy możliwość wyczyszczenia historii bez błądzenia po menu ustawień. Źródło: Google.

Twórcy dodali też funkcję pozwalającą wyszukać konkretną zakładkę spośród wszystkich, które są otwarte w danym momencie (niestety na razie jest dostępna tylko na Chromebookach, ale niedługo ma trafić na inne platformy stacjonarne). Wreszcie, Chrome otrzymał też ciekawą możliwość pozwalającą użytkownikom wykonywać szereg akcji za pośrednictwem paska adresowego – możemy np. wpisać „delete history” lub „edit passwords” i wcisnąć przycisk, który się pojawi, by szybko uzyskać dostęp do interesującej nas opcji.

  1. Google Chrome – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.