Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 14 lipca 2020, 11:30

Cena i pre-order PS5 mogą być tuż za rogiem

Wszystko wskazuje na to, że na podanie oficjalnych cen PS5 nie będziemy musieli długo czekać. Może to być nawet kwestia godzin. Prawdopodobnie wraz z ich ujawnieniem ruszą pre-ordery w wielu sklepach.

Cena i pre-order PS5 mogą być tuż za rogiem - ilustracja #1
Ceny PS5 poznamy już wkrótce. Źródło: Sony
W SKRÓCIE:
  • sądząc z ostatnich przecieków, oficjalna informacja o cenach konsoli PS5 i uruchomienie przedsprzedaży jest „tuż za rogiem”;

Konsolę Sony PlayStation 5 postawimy w salonie dopiero za parę miesięcy. Najwidoczniej już niedługo dowiemy się, ile dokładnie to nas będzie kosztować, ponieważ niektóre sklepy przygotowały oferty przedsprzedaży. Takie wnioski można wysnuć po ostatnich wydarzeniach - pojawianiu się „placeholderów” (nawet z cenami) i sygnałach od leakerów.

Niedawno pisaliśmy o zauważeniu stron z cenami konsol Xbox Series X i PlayStation 5 w sklepie x-kom. Sytuację skomentował pracownik sklepu (pełną wypowiedź znajdziecie w wiadomości). Ja tylko zwrócę uwagę na słowa:

Wiadomo, że takie strony przygotowujemy wcześniej, kiedy mamy już potrzebne do tego materiały (…)

Czy słowo materiały oznacza także koszt? Jeśli tak, to możemy uznać, że znamy już polską cenę PS5. Jeśli jednak nie, to w sumie nic straconego, bo widać, że podanie oficjalnych informacji to kwestia paru dni, a nawet godzin. Może to nastąpić w każdej chwili, co sugeruje wiele wpisów na Twitterze:

Według użytkownika Roberto Serrano już wczoraj miały zostać ujawnione ceny PS5. Piszą o tym liczne portale, np. Forbes. Karty z konsolą pojawiły się także w kolejnych sklepach, prawdopodobnie przygotowane pod uruchomienie przedsprzedaży, o czym pisze na Twitterze PS5 News:

W australijskim Amazonie można już wyszukać PlayStation 5 wraz z akcesoriami i pierwszymi grami. Strona niemieckiego Amazonu przy okazji podaje wagę PS5 – 4,78 kg. Wszystko wskazuje na to, że sklepy są już przygotowane i czekają tylko na zielone światło od Sony. Prawdopodobnie nastąpi to już niebawem, warto więc śledzić nasze wiadomości, a także oficjalne konto Twittera PlayStation i nieoficjalne dotyczące PS5.