Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 lutego 2021, 08:57

autor: Capitalny

Bitcoin wart 50 tys. dolarów, padł nowy rekord

BTC po raz pierwszy przekroczył barierę 50 tys. dolarów – jest to nowy rekord. Znaczący udział mogą mieć w tym takie korporacje jak Tesla i BNY Mellon, które coraz częściej wykazują zainteresowanie tym rynkiem.

W SKRÓCIE:
  • Bitcoin w szczytowym momencie 16 lutego był wart ponad 50 tys. dolarów, a obecnie przekracza nawet 51 tys. dol.
  • Kryptowalutowa hossa trwa w najlepsze.
  • Kilku gigantów, takich jak Tesla, Uber czy BNY Mellon, wykazuje coraz większe zainteresowanie kryptowalutami.

Obecny tydzień zostanie prawdopodobnie zapamiętany jako następny krok milowy w świecie kryptowalut, gdyż 16 lutego 2021 roku pierwszy raz w historii cena BTC przekroczyła poziom 50 tys. dolarów amerykańskich, przez krótką chwilę docierając do 50 523 dol. Sytuacja ta jest kolejnym pokazem niezwykle silnego trendu, jaki panuje na tym rynku. Obecnie wartość Bitcoina, po chwilowym spadku, plasuje się powyżej 51 tys. dol. (ok. 190 tys. złotych).

Bitcoin wart 50 tys. dolarów, padł nowy rekord - ilustracja #1
Pomimo wysokiej zmienności BTC nie przerywa swojego rajdu. Źródło: Stooq.

Niewątpliwie swój udział w ostatnich wzrostach ma kilka z największych amerykańskich spółek, które coraz przychylniejszym okiem spoglądają na cyfrowe aktywa, jakim są kryptowaluty. W zeszłym tygodniu świat obiegła zaskakująca informacja o gigantycznej inwestycji, jaką poczyniła należąca do Elona Muska firma Tesla, wykładając na zakup Bitcoina 1,5 miliarda dolarów. Zainteresowanie tematem wykazywały również firmy Mastercard oraz Uber, które rozważają wprowadzenie do swojej oferty płatności kryptowalutami.

Wydarzeniem wartym odnotowania jest również ogłoszenie przez najstarszy amerykański bank otwarcia się na cyfrowe aktywa. BNY Mellon w poprzedni czwartek przekazał do wiadomości publicznej informację, że udostępni swoje zasoby także w celu obsługi kryptowalut, czyli między innymi zadba o ich przechowywanie, transfery, a także administrację portfeli swoich klientów. Jest to bezspornie przełomowy moment, gdyż wspomniany bank jest jednym z najbardziej prestiżowych depozytariuszy na całym świecie. Wszelkie wydarzenia ostatnich tygodni mogą sprawiać wrażenie, że rynek ten jest obecnie tak silny jak nigdy przedtem, jednocześnie rozbudzając wśród posiadaczy kryptowalut nadzieje na kolejne wzrosty.

Bitcoin wart 50 tys. dolarów, padł nowy rekord - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.