Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 22 lipca 2021, 14:37

Elon Musk przemówił - bitcoin znowu drożeje

Kolejny raz bitcoin daje nam dowód, jak duży wpływ na jego kurs mają słowa Elona Muska. Wypowiedź miliardera podczas konferencji B Word spowodowała wzrost notowań o ponad 8%.

W SKRÓCIE:
  • Elon Musk znów wpływa na kurs bitcoina – czy kogoś to jeszcze dziwi?

Jak zaczyna dzień posiadacz środków w bitcoinach? Sprawdza kurs? Zapewne tak, choć możliwe, że obowiązkowym elementem harmonogramu jest także obserwacja nowych wypowiedzi Elona Muska. Nie wiadomo, ilu właścicieli kryptowalut oglądało konferencję B Word, lecz gdy uczestniczący w niej Elon wypowiedział się na temat przywrócenia przez Teslę płatności w bitcoinach, kurs BTC od razu poszybował w górę.

Najbardziej prawdopodobna odpowiedź brzmi, że Tesla wznowiłaby akceptację bitcoina.

Bitcoin utrzymywał się wtedy na poziomie 29,8 tys. dolarów (115,6 tys zł) i w ciągu kilku godzin wzrósł do ponad 32,5 tys. dolarów (126 tys. zł) za 1 BTC. To zmiana o ponad 8% – ktoś, kto w środę dokonał transakcji o sporej wartości, w czwartek mógł żałować, że nie poczekał paru godzin. I to wszystko przez jedną wypowiedź Elona Muska.

Elon Musk przemówił - bitcoin znowu drożeje - ilustracja #1
Wykres kursu BTC z ostatnich kilku dni. Źródło: TradingView

Zaraz po jego słowach także Ethereum zanotowało znaczny wzrost – o ponad 10%. Być może dlatego, że podczas konferencji Musk wspomniał także o tej kryptowalucie:

Bitcoin wykorzystując dowód pracy może zużywać energię, ale być może za dużo i niekoniecznie jest to dobre dla środowiska. Ale w sumie popieram bitcoina (...), Tesla posiada bitcoiny, SpaceX też posiada bitcoiny, ja osobiście je posiadam, a także oczywiście Ethereum i Dogecoina.

Elon odniósł się także do swojego wpływu na kurs BTC:

Mogę go pompować, ale nie opuszczać. Zdecydowanie nie wierzę w osiąganie wysokich cen i sprzedawanie. Chciałbym, aby bitcoin odniósł sukces.

Elon Musk zdaje się wierzyć przede wszystkim w swój pozytywny wpływ na kurs BTC. Być może zapomniał już co się stało, gdy ogłosił wyłączenie bitcoinowych transakcji w Tesli.

Konferencja B Word

Wirtualne wydarzenie transmitowane na żywo w Internecie. Uczestniczą w nim dyrektor naczelny Twittera Jack Dorsey, szefowa Ark Investment Management Cathie Wood oraz CEO Tesli i SpaceX Elon Musk. Priorytety spotkania to wywołanie pozytywnego wpływu na kurs BTC i Ethereum, rozmowa o przyszłości kryptowalut oraz przeprowadzenie giveawayu (na zasadach inwestowania z podwojonym zwrotem).

Elon Musk przemówił - bitcoin znowu drożeje - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

Arkadiusz Strzała

Arkadiusz Strzała

Swoją przygodę z pisaniem zaczynał od własnego bloga i jednego z wczesnych forum (stworzonego jeszcze w technologii WAP). Z wykształcenia jest elektrotechnikiem, posiada zamiłowanie do technologii, konstruowania różnych rzeczy i rzecz jasna – grania w gry komputerowe. Obecnie na GOL-u jest newsmanem i autorem publicystyki, a współpracę z serwisem rozpoczął w kwietniu 2020 roku. Specjalizuje się w tekstach o energetyce i kosmosie. Nie stroni jednak od tematów luźniejszych lub z innych dziedzin. Uwielbia oglądać filmy science fiction i motoryzacyjne vlogi na YouTube. Gry uruchamia głównie na komputerze PC, aczkolwiek posiada krótki staż konsolowy. Preferuje strategie czasu rzeczywistego, FPS-y i wszelkie symulatory.

więcej