Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 16 września 2015, 20:07

autor: Ender

Beta GeForce Experience – nowa wersja aplikacji z zapowiadaną funkcją Share

Nvidia opublikowała właśnie nową testową wersję narzędzi GeForce Experience, która posiada zapowiedzianą funkcję share. Pozwala ona na zdalną grę na innym komputerze korzystając z technologii strumieniowania wideo.

W sieci pojawiała się właśnie nowa wersja beta narzędzi GeForce Experience, która posiada wiele nowych i zapowiadanych funkcji, skupiających się przede wszystkim na opcjach strumieniowania obrazu wideo. Rozwinięciu uległy możliwości programu ShadowPlay. Pozwoli on teraz na rejestrację obrazu wideo w szybkości 60 klatek na sekundę i w maksymalnej rozdzielczości 4K, wspierając przy tym obsługę komputerowej kamery oraz mikrofonu. Co więcej, zapisywany może być nie tylko obraz z samej gry, ale także z aktywności w systemie operacyjnym użytkownika (np. obraz z pulpitu). Automatycznie wyślemy również nagrany materiał do serwisu YouTube, który przed tym może zostać poddany prostej obróbce, przycięciu lub montażowi. Program jest też w stanie automatycznie zapisywać 5 ostatnich minut rozgrywki, do których będziemy mieli w każdej chwili dostęp.

Najważniejszą nową funkcjonalnością bety GeForce Experience jest opcja Share, która działa w identyczny sposób jak Share-Play na PlayStation 4. Możemy więc podzielić się kontrolą nad tytułem z zaproszoną osobą oglądającą na żywo nasze wideo. Zarówno host jak i gość bawią się wówczas wspólnie, tak jakby przebywali w tym samym pomieszczeniu. Zastosowanie tej opcji w działaniu możemy zresztą zobaczyć na umieszczonym powyżej filmie promocyjnym. Aby skorzystać ze wszystkich nowości, które oferowane są przez GeForce Experience, potrzebujemy przynajmniej karty graficznej GeForce GTX 650 lub lepszej. Zalecana szybkość łącza internetowego, mająca zapewniać bezproblemowe działanie streamu, powinna wahać się w granicach 7 Mbps.

Betę narzędzi GeForce Experience, która oznaczona jest numerem 2.6.0.74, można pobrać między innymi w tym miejscu.

  1. Oficjalna strona aplikacji GeForce Experience