Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 listopada 2021, 13:37

autor: Bartłomiej Sagan

Kompaktowy smartfon od producenta tosterów - oto Balmuda Phone

Czasami producent popularnego i lubianego wyrobu decyduje się na stworzenie produktu, który nie ma nic wspólnego z jego poprzednimi dokonaniami. Balmuda Phone został wyprodukowany przez firmę znaną głównie z... tosterów.

Główną myślą przy projektowaniu Balmuda Phone była wygoda w użytkowaniu urządzenia z wykorzystaniem jednej ręki. Z tego powodu smartfon ma zakrzywiony nie tylko tył, ale też ekran i boki. Według producenta taki kształt pozwala idealnie dopasować sprzęt do ręki użytkownika. Smartfon jest też wodoodporny i pyłoszczelny.

Jeśli chodzi o specyfikację, to wiadomo, że za wydajność będzie odpowiadał Snapdragon 765 sparowany z 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Ekran o przekątnej 4,9 cala ma rozdzielczość Full HD; nie doprecyzowano jednak, czy będzie to OLED czy LCD. Z kolei największą wadą wydaje się być bateria o pojemności 2500 mAh, niemniej wynika to z małych wymiarów całego urządzenia. Cena? 104 800 jenów, co w przeliczeniu daje niemal 3800 złotych. Raczej nie ma co liczyć na sprzedaż Balmuda Phone w Europie. Jedynym krajem poza Japonią, w którym oficjalnie sprzedaje się produkty Balmudy, są Stany Zjednoczone.

Kompaktowy smartfon od producenta tosterów - oto Balmuda Phone - ilustracja #1
Balmuda Phone jest kompaktowy i dopasowany do ręki użytkownika

Balmuda została założona w 2003 roku przez byłego muzyka Gena Terao. Pierwszym produktem była unikalna podstawka pod laptopy. Kilka lat później zaprezentowano GreenFan, czyli stojący wentylator o specjalnej konstrukcji łopatek. Dzięki temu wydmuchiwane powietrze ma łagodnie rozchodzić się po pomieszczeniu. Wreszcie w 2015 roku na rynku pojawił się The Toaster. Jak sama nazwa wskazuje, jest to najbardziej zaawansowany technologicznie toster na świecie. Od konkurencji różni się wykorzystaniem pary wodnej w procesie opiekania pieczywa, aby zachować jego smak i ograniczyć wysuszenie.

Balmuda stworzyła też The Kettle, a więc czajnik inny niż wszystkie, czy The Speaker, głośnik o niespotykanym wyglądzie. W ofercie japońskiej firmy znajdują się również piekarnik (The Range) czy odkurzacz (The Cleaner). Większość z powyższych produktów była nagradzana za nietuzinkowy i elegancki design oraz interesujące nowinki technologiczne. Decyzja o stworzeniu autorskiego smartfona nie wydaje się już tak dziwna.

Kompaktowy smartfon od producenta tosterów - oto Balmuda Phone - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.