Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 5 października 2021, 14:22

Awaria Facebooka; nie działa Messenger i Instagram [Aktualizacja #2]

Wczoraj około godziny 17:00 nastąpiła globalna awaria Facebooka, WhatsAppa, Messengera i Instagrama, która została zażegnana tego samego dnia w okolicach północy.

Aktualizacja #2

Dziś w okolicach północy Facebook ponownie zaczął działać. Jak poinformował Twitterze dziennikarz The Guardian Alex Hern, dużą przeszkodą w wyeliminowaniu awarii był fakt, że firma trzyma wszystko na swoich serwerach. Przez to problematyczne było nawet odnalezienie szefa ochrony, który posiadał fizyczny klucz do pomieszczenia stanowiącego źródło awarii.

Aktualizacja

Z informacji zawartych na Twitterze wynika, że nie działają również karty dostępów pracowników Facebooka. Osoby nie mogą wejść do budynku, a te znajdujące się w środku natomiast nie mogą dostać się do części pomieszczeń.

Awaria Facebooka; nie działa Messenger i Instagram [Aktualizacja #2] - ilustracja #1
Źródło: https://twitter.com/leahmcelrath/status/1445100877933694976

Oryginalna wiadomość

Dziś nastąpiła globalna awaria Facebooka oraz należących do niego aplikacji i serwisów. Obecnie objęte są nią między innymi WhatsApp, Messenger i Instagram. Na ten moment ciężko określić, jak długo potrwają utrudnienia. Dyrektor do spraw komunikacji w firmie odpowiedzialnej za portal, Andy Stone, poinformował na Twitterze, że administracja zdaje sobie sprawę z problemów i próbuje je rozwiązać.

Awaria Facebooka; nie działa Messenger i Instagram [Aktualizacja #2] - ilustracja #2
Źródło: https://twitter.com/andymstone/status/1445058088436908045.

Według danych, które można znaleźć w serwisie Downdetector, awaria zaczęła się w okolicach godziny 17:00 czasu polskiego. Od tamtej pory internauci mają problemy z wysyłaniem wiadomości za pośrednictwem WhatsAppa, Instagrama i Messengera. Sam serwis Facebook jest natomiast całkowicie niedostępny z poziomu przeglądarki.