Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 19 listopada 2018, 17:20

autor: Lazlo

Astro C40 TR Controller – nowy pad do PS4 i PC dla profesjonalnych graczy

W marcu przyszłego roku do sprzedaży trafi pierwszy pad od firmy Astro - C40 TR. Ten oficjalnie licencjonowany kontroler dla PlayStation 4 (i PC) będzie oferował wiele możliwości konfiguracji i ma spełniać oczekiwania wymagających graczy. Odstraszać może jedynie cena.

Na rynku padów dzieje się zdecydowanie mniej niż na rynku słuchawek, myszek czy klawiatur. Duża zasługa w tym samych producentów konsol, którzy z reguły dostarczają niezłe oficjalne kontrolery. Od czasu do czasu pojawiają się jednak producenci tacy jak Astro, którzy twierdzą, że można lepiej, i tego dowodem ma być niedawno zaprezentowany oficjalnie licencjonowany kontroler dla PlayStation 4 - Astro C40 TR. Ma się on pojawić na rynku w marcu przyszłego roku i będzie kompatybilny także z pecetami.

Pierwszy pad od Astro

Należąca do Logitech firma Astro dotychczas specjalizowała się w produkcji wysokiej jakości akcesoriów dla profesjonalnych graczy, takich jak słuchawki, interfejsy audio, torby czy pokrowce. Podobnie jak pozostałe produkty od tego producenta, tak też Astro C40 TR będzie skierowany głównie do najbardziej wymagających użytkowników. Nowy pad projektowany był przez ostatnie dwa lata ze szczególnym naciskiem na ergonomię, konfigurowalność oraz zaspokojenie potrzeb profesjonalnych graczy.

Pierwszy pad od Astro wygląda naprawdę solidnie. - Astro C40 TR Controller – nowy pad do PS4 i PC dla profesjonalnych graczy - wiadomość - 2018-11-19
Pierwszy pad od Astro wygląda naprawdę solidnie.

Analog tu, D-pad tam

C40 TR ma dawać sporo możliwości personalizacji. Pad będzie posiadał wymienny przedni panel oraz analogi i D-pad, które będzie można także zamieniać miejscami, a w zestawie znajdziemy gałki analogów o różnej wysokości i fakturze. Z tyłu kontrolera umieszczone zostały natomiast dodatkowe konfigurowalne przyciski.

Oprogramowanie dołączone do pada będzie pozwalało na zaprogramowanie przycisków, regulację czułości analogów i spustów, dostosowanie martwych stref, zmianę ustawień dźwięku czy też dezaktywację niektórych funkcji. Producent przewidział także możliwość zapisania ustawień w profilach, które będzie można w każdej chwili przełączać z poziomu kontrolera.

Tak prezentuje się Astro C40 TR wraz z akcesoriami. - Astro C40 TR Controller – nowy pad do PS4 i PC dla profesjonalnych graczy - wiadomość - 2018-11-19
Tak prezentuje się Astro C40 TR wraz z akcesoriami.

Pad od Astro pozwoli nam na grę w trybie przewodowym oraz bezprzewodowym. Oba tryby mają oferować bardzo niskie opóźnienia, by spełniać wymagania profesjonalnych graczy. Do kontrolera będzie można podłączyć także słuchawki gamingowe poprzez złącze jack 3,5mm, a jego bateria ma pozwalać na około 12 godzin ciągłej rozgrywki.

Pad dla profesjonalnych graczy

Astro C40 TR ma trafić do sklepów w marcu przyszłego roku. W zestawie oprócz samego pada znajdziemy także specjalny przewód, dodatkowe gałki analogów, odbiornik oraz etui. Na ten moment pad oferowany jest w przedsprzedaży na stronie producenta w cenie 200 dolarów amerykańskich, co w przeliczeniu daje około 760 zł. Nie jest to zatem tani kontroler, aczkolwiek kierowany jest on przede wszystkim do profesjonalnych graczy i prawdziwych zapaleńców. Możemy być jednak pewni, że Sony zadba o to, by oficjalnie licencjonowany produkt był naprawdę dobrej jakości.