Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 lutego 2021, 13:10

autor: Aquma

Tak może wyglądać Android 12

Dzięki kilku grafikom, do których dotarli redaktorzy jednego z portali, dowiedzieliśmy się, jak prawdopodobnie będzie wyglądała nowa wersja mobilnego systemu operacyjnego od Google – Android 12.

W SKRÓCIE:

  1. w sieci pojawiło się kilka grafik, które najprawdopodobniej przedstawiają Androida 12;
  2. na obrazkach widzimy zmiany w interfejsie, a także kilka możliwych nowych funkcji systemu operacyjnego Google.

W sieci pojawiły się zdjęcia, które prawdopodobnie prezentują nową wersję systemu operacyjnego Google dedykowanego urządzeniom mobilnym – Androida 12 (via XDA Developers). Obrazki pokazują zmiany w interfejsie użytkownika. Najbardziej rzucają się w oczy zaokrąglone rogi oraz mniejsza liczba ikon w nierozwiniętym panelu powiadomień. Mamy też nowy, mleczny motyw kolorystyczny.

Zdjęcia Androida 12 – część 1. Źródło: https://www.xda-developers.com/android-12-first-look-screenshots/ - Tak może wyglądać Android 12 - wiadomość - 2021-02-10
Zdjęcia Androida 12 – część 1. Źródło: https://www.xda-developers.com/android-12-first-look-screenshots/

Zmiany wizualne to jednak nie wszystko, bowiem obrazki prezentują też parę nowości, które trafią do kolejnej wersji systemu. Mamy tu na przykład wskaźnik prywatności, który informuje użytkownika o tym, jakie aplikacje korzystają z mikrofonu czy kamery. Funkcja przypomina rozwiązanie znane z iOS i pozwala też szybko zmienić niektóre ustawienia.

Zdjęcia Androida 12 – część 2. Źródło: https://www.xda-developers.com/android-12-first-look-screenshots/ - Tak może wyglądać Android 12 - wiadomość - 2021-02-10
Zdjęcia Androida 12 – część 2. Źródło: https://www.xda-developers.com/android-12-first-look-screenshots/

Drugim ciekawym pomysłem jest widget konwersacji, który pokazuje ostatnie połączenia oraz rozmowy i najprawdopodobniej umożliwia ich prowadzenie bez otwierania stosownej aplikacji. Według nieoficjalnych doniesień Google planuje uczynić tę funkcję obowiązkowym elementem systemu Android 12.

Warto odnotować, że omawiane obrazki nie są oficjalnymi materiałami Google, więc na razie wypada traktować powyższe informacje jako niepotwierdzone plotki. System Android 12 najprawdopodobniej zadebiutuje we wrześniu tego roku.

  1. Google – strona oficjalna
  2. Android – strona oficjalna
Tak może wyglądać Android 12 - ilustracja #3

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.