Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 26 kwietnia 2018, 16:09

autor: ElMundo

AMD wraca do gry? Dobre wyniki finansowe koncernu

Wiele wskazuje na to, że w siedzibie AMD wreszcie zapanował uzasadniony optymizm – najnowsze wyniki finansowe firmy pokazują, że koncern z Sunnyvale radzi sobie coraz lepiej.

AMD wraca do gry? Dobre wyniki finansowe koncernu - ilustracja #1

Do sieci trafiły najnowsze wyniki finansowe AMD, obejmujące pierwszy kwartał 2018 roku. Informacje zawarte w raporcie pokazują, że dobra forma firmy w segmencie kart graficznych i zyskanie sporej części wpływów w stosunku do Nvidii nie jest przypadkowe. Osiągnięte przez koncern z Sunnyvale wyniki są bowiem lepsze od przewidywanych.

W trakcie trzech pierwszych miesięcy tego roku AMD odnotowało przychód na poziomie 1,65 miliarda dolarów – to o 23% więcej porównaniu do ostatniego kwartału 2017 roku i 40% więcej w ujęciu rok do roku. Znacząco poprawił się także zysk spółki – to 81 milionów dolarów wobec 31 milionów straty, odnotowanej w pierwszych trzech miesiącach 2017 roku.

Czemu AMD zawdzięcza tak dobre wyniki finansowe, które – wedle słów zarządu – są lepsze od przewidywanych? Oprócz bardzo dobrych rezultatów działań w sektorze GPU koncern znakomicie poradził sobie w kwestii procesorów, gdzie zarówno całościowa sprzedaż, jak i średnia cena pojedynczego CPU znacząco poszybowały w górę. Segment Computing & Graphics, czyli główny segment działalności AMD, wykreował przychód na poziomie 1,12 miliarda dolarów, czyli blisko dwukrotnie wyższy niż w analogicznym okresie rok temu.

Nowe procesory AMD Ryzen będą stanowić mocną kartę przetargową firmy w drugim kwartale 2018 roku. - AMD wraca do gry? Dobre wyniki finansowe koncernu - wiadomość - 2018-04-26
Nowe procesory AMD Ryzen będą stanowić mocną kartę przetargową firmy w drugim kwartale 2018 roku.

To przede wszystkim zasługa bardzo dobrej sprzedaży procesorów Ryzen – mowa tutaj nie tylko o modelach desktopowych, ale także rozwiązaniach dedykowanych laptopom, o czym świadczy coraz większa popularność notebooków z CPU AMD Ryzen Mobile z grafiką Vega. Dobrze sprzedają się także układy AMD Epyc przeznaczone do serwerów. Nieco gorszą informacją jest fakt, że pozostałe segmenty działalności firmy znalazły się na minusie.

To jednak wcale nie przeszkadza w założeniu śmiałych wyników finansowych na drugi kwartał tego roku – wedle wstępnych estymacji przychód ma wynieść 1,72 miliarda dolarów, co ma stanowić 50% wzrost w ujęciu rok do roku. Zdecydowanie jest to wynik do osiągnięcia, biorąc pod uwagę spore zainteresowanie nowymi CPU AMD z drugiej generacji Ryzen.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.