Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 13 lipca 2016, 17:35

autor: Aidan

AMD ogłasza karty Radeon RX 470 i RX 460

AMD zapowiedziało wydanie nowych kart grafiki. Radeon RX 470 i RX 460 będą skierowane do mniej wymagających użytkowników, dla których cena jest równie ważna, co wydajność.

O RX 480, najnowszym układzie graficznym ze stajni Radeona, w ostatnim czasie było głośno. Mówiono o nim w kontekście wydajności względem kart Nvidii, chwilowych problemów z pobieraną mocą, pojawiły się też kontrowersje związane z różnicą pomiędzy ceną sugerowaną, a rzeczywistą ceną w polskich sklepach. Mimo to w dalszym ciągu jest to układ oferujący przyzwoitą wydajność za stosunkowo niewygórowaną cenę. Ogłaszając nowe Radeony AMD pokazuje, że chce utrzymać ten kurs i zagospodarować niższą półkę, tworząc produkty dla użytkowników mniej wymagających.

Specyfikacja Radeona RX 470. - AMD ogłasza karty Radeon RX 470 i RX 460 - wiadomość - 2016-07-13
Specyfikacja Radeona RX 470.

Na pokładzie RX 470 znajdziemy 32 CU razem z 4GB pamięci operacyjnej GDDR5. Do tego należy dodać 256-bitową szynę pamięci oraz obsługę HDR i GCN czwartej generacji. Całość jest zasilana jednym sześciopinowym złączem.

Specyfikacja Radeona RX 460. - AMD ogłasza karty Radeon RX 470 i RX 460 - wiadomość - 2016-07-13
Specyfikacja Radeona RX 460.

Radeon RX 460 będzie nieco słabszy, jednak da to kilka profitów. Zawiera on 14 jednostek obliczeniowych wykorzystujących 2 GB pamięci typu GDDR5. Szyna pamięci jest 128-bitowa. Tak jak RX 470, obsługuje HDR oraz GCN czwartej generacji. Co istotne, jego sprawność energetyczna pozwoliła na zrezygnowanie z przyłącza zasilającego. Zaletą dla niektórych osób może też być jego rozmiar, znacznie ułatwiający zastosowanie w konstrukcjach ITX.

Na chwilę obecną nie mamy o nowych modelach zbyt wielu danych, a dotychczasowo udostępnione podczas wystąpienia AMD w Australii informacje nie pozwalają na określenie przybliżonej wydajności układów. Mając to na uwadze, należy cierpliwie czekać na dalsze szczegóły oraz testy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.