Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 21 kwietnia 2021, 12:44

Amazon otwiera salon fryzjerski; prawie jak z filmów science fiction

Amazon wkrótce ułoży nam także włosy. Firma otwiera niespodziewanie swój pierwszy salon fryzjerski wypełniony nowoczesnymi technologiami.

W SKRÓCIE:
  • Amazon otwiera swój pierwszy salon fryzjerski.
  • Mieści się on w londyńskiej dzielnicy Spitalfields.
  • W salonie zastosowana zostanie technologia rozszerzonej rzeczywistości.

Wygląda na to, że Amazon stale dąży do przeobrażenia się w superkorporację będącą w stanie odpowiedzieć na wszystkie potrzeby przeciętnego człowieka. Ta cyberpunkowa wizja jest coraz bliższa realizacji, a następnym krokiem na drodze do niej jest wkroczenie firmy w obszar kolejnej branży. Tym razem padło na salony fryzjerskie.

Amazon zapowiedział otworzenie pierwszego salonu w londyńskiej dzielnicy Spitalfields. Tym co najbardziej rzuca się w nim w oczy jest zastosowanie rozszerzonej rzeczywistości (AR). Klienci będą w stanie zobaczyć siebie w nowych fryzurach lub kolorach przed podjęciem decyzji o ich wyborze. O wiele łatwiej będzie także zdobyć informacje o produktach dostępnych w salonie. Wystarczy, że klient wskaże na konkretną pastę, czy farbę, a ekran nad sklepową półką wyświetli dane na jej temat. W salonie zastosowane zostaną również ułatwienia takie jak kody QR, które pozwolą na szybsze dokonywanie zakupów.

Amazon otwiera salon fryzjerski; prawie jak z filmów science fiction - ilustracja #1

Londyński salon będzie eksperymentalną placówką, która pozwoli firmie na testowanie najnowszych technologii i prezentowanie produktów. Dzięki niej Amazon będzie w stanie w realnych warunkach sprawdzić działanie swoich innowacyjnych rozwiązań, które w przyszłości mogą zostać wykorzystane także w innych sklepach należących do koncernu. Możliwe, że zamierza je sprzedawać potem także innym firmom.

Amazon otwiera salon fryzjerski; prawie jak z filmów science fiction - ilustracja #2

Na razie nie ogłoszono dokładnej daty otwarcia salonu. Ma on być jednak dostępny dla klientów w najbliższych tygodniach. Na początku skorzystać z niego będą mogli jedynie pracownicy firmy. Dopiero po pewnym czasie salon będzie dostępny dla wszystkich chętnych. Na razie Amazon nie zamierza otwierać kolejnych miejsc tego typu.

Amazon otwiera salon fryzjerski; prawie jak z filmów science fiction - ilustracja #3

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.