Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 29 października 2020, 15:55

autor: Sodar

Aktualizacja Windows 10 usuwa Adobe Flash

Microsoft zrywa z Adobe Flash. Najnowsza aktualizacja o numerze KB4577586 bezpowrotnie usuwa tę wtyczkę z systemu. Do końca roku wygaśnie wsparcie dla tej technologii.

W SKRÓCIE:
  • opcjonalna aktualizacja do Windows usuwa wtyczkę Flash z systemu.

Aktualizacja do Windows o numerze KB4577586 odinstalowuje z systemu wtyczkę Flash. Poprawka dotyczy m.in. Windows 10, Windows 8.1 i Windows Server (pełny wykaz wersji w linku powyżej). Jest to związane z zawieszeniem wsparcia dla tej technologii wraz z końcem roku 2020. Co ważne – nie ma możliwości odinstalowania patcha. Gdy zmienimy zdanie, pozostaje tylko skorzystanie z przywracania systemu lub jego nowa instalacja.

Aktualizacja Windows 10 usuwa Adobe Flash - ilustracja #1
Poprawka KB4577586 pozostawia manualnie doinstalowany Flash. Źródło: Bleeping Computer

Microsoft wypuszcza poprawkę usuwającą Adobe Flash przed końcem wsparcia, aby przetestować wpływ jej braku na aplikacje biznesowe klientów korporacyjnych. Jak pisze serwis Bleeping Computer, aktualizacja ma charakter opcjonalny, dostępna jest poprzez katalog Microsoft Update (linki poniżej), a w przypadku Windows 10 usuwa tylko wtyczkę Flash instalowaną wraz z systemem. Komponent przeglądarki Edge pozostaje, podobnie jak manualnie zainstalowana wersja. Microsoft twierdzi, że pozostałe elementy Flash z systemu zostaną usunięte wraz z wygaśnięciem wsparcia. Wtedy to aktualizacja zostanie opublikowana do pobrania w Windows Update.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.