Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 31 lipca 2021, 09:05

Nowa aktualizacja Windowsa 10 poprawia płynność w grach

Windows 10 otrzymał opcjonalną aktualizację KB5004296, która poprawia płynność w grach, likwiduje problem z drukowaniem, a także z korzystaniem z Internetu, jeśli łączymy się przez VPN.

W SKRÓCIE:
  1. Aktualizacja KB5004296 do Windowsa 10 poprawia wydajność w grach wideo, drukowanie i łączenie się z Internetem przez VPN.

Aktualizacja KB5004296 do Windowsa 10 poprawia problemy związane z grami, które objawiały się m.in. losowymi spadkami płynności. Powiązane było to ze źle działającym zarządzaniem planem zasilania w ustawieniach systemowych. Po instalacji łatki powinna zniknąć także niemożność uruchomienia usług związanych z gamingiem w niektórych tytułach.

Opcjonalna na ten moment aktualizacja dostępna jest za pośrednictwem Windows Update. Jej instalacja zalecana jest także z uwagi na rozwiązanie problemów związanych m.in. z drukowaniem czy korzystaniem z Internetu, jeśli łączymy się przez VPN. Pełna lista zmian prezentuje się następująco:

  1. poprawki w uruchamianiu usług growych w niektórych tytułach;
  2. rozwiązano problem z IME po restarcie komputera;
  3. usunięto niepożądane zachowanie przy korzystaniu z kontrolerów, które skutkowało uruchamianiem głośnych dźwięków w grze po wciśnięciu triggera;
  4. naprawiono błąd związany z planami zarządzania energią, które powodowały obniżoną wydajność w grach;
  5. wyeliminowano problem podczas łączenia się z Internetem przy wykorzystaniu VPN;
  6. usprawniono proces drukowania, który sprawiał problemy sprzętowi podłączonemu przez kabel USB po aktualizacji do Windowsa 10 2004.

Jeśli Windows Update nie jest w stanie pobrać aktualizacji, możecie zrobić to ręcznie, korzystając z katalogu Microsoftu.

  1. Windows 10 czy Windows 11? Zobacz porównanie w 11 grach (m.in. RDR2 i BF5)
  2. Windows 11 Insider Preview już dostępny; pokazujemy, jak go pobrać
Nowa aktualizacja Windowsa 10 poprawia płynność w grach - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.