Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 30 lipca 2019, 10:27

autor: Serek

100 mln sprzedanych egzemplarzy PS4. Sony pobiło rekord

Sony przedstawiło najnowszy raport finansowy. Wynika z niego, że firma łącznie sprzedała 100 mln egzemplarzy PlayStation 4. Sprawia to, że PS4 jest konsolą, która najszybciej w historii osiągnęła ten pułap.

Czapki z głów przed Sony. - 100 mln sprzedanych egzemplarzy PS4. Sony pobiło rekord - wiadomość - 2019-07-30
Czapki z głów przed Sony.

Firma Sony pochwaliła się wynikami finansowymi za okres od początku kwietnia do końca czerwca bieżącego roku. Według raportu, PlayStation 4 rozeszło się w 100 mln egzemplarzy. Nie da się ukryć, że Japończycy mają powody do świętowania - całkowicie zdominowali obecną generację. Jakiś czas temu opublikowaliśmy tekst, w którym zastanawialiśmy się, czy warto teraz kupować konsolę. W komentarzach wielu z Was pisało, że zdecydowanie nie, bo niebawem premiera PS5. Jak się jednak okazuje, wielu graczy na świecie myśli inaczej. Świadczy o tym fakt, że w raporcie za okres od kwietnia 2017 do marca 2018 roku, Sony miało sprzedanych „zaledwie” 80 milionów egzemplarzy PS4. Oznacza to, że w ciągu ponad roku (marzec 2018 - czerwiec 2019) do użytkowników trafiło kolejnych 20 milionów sztuk.

O jeny... - 100 mln sprzedanych egzemplarzy PS4. Sony pobiło rekord - wiadomość - 2019-07-30
O jeny...

PlayStation 4 zadebiutowało 15 listopada 2013 roku. Od tego czasu minęło ponad pięć i pół roku, a konsola zgodnie z przewidywaniami osiągnęła sprzedaż na poziomie 100 mln egzemplarzy. Sprawia to, że PS4 jest konsolą domową, która najszybciej w historii sprzedała się w 100 mln sztuk (dokładnie 5 lat i 7 miesięcy). Wyprzedziła w tym zestawieniu Nintendo Wii oraz PlayStation 2 (któremu zajęło to 5 lat i 9 miesięcy).

Mimo, że firma Sony sprzedała 3,2 mln egzemplarzy konsoli w ciągu trzech ostatnich miesięcy (kwiecień - czerwiec 2019), to doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że niebawem sprzedaż PlayStation 4 zacznie powoli spadać. Naturalnie głównym powodem takiego obrotu spraw będzie pojawienie się nowej generacji. Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, bo Sony świetnie radzi sobie na polu sprzedaży cyfrowej - ta odpowiada obecnie za ponad 50% łącznego przychodu ze sprzedaży pełnych wersji gier. Oznacza to, że więcej osób kupuje wersje cyfrowe, niż pudełkowe. Dobrze wygląda również sytuacja z usługą PS Plus. Stan na 30 czerwca tego roku to 36,2 mln subskrybentów, co stanowi wzrost o 2,3 mln względem ubiegłego roku.

Podsumowując: PlayStation 4 jest ogromnym sukcesem Sony. Tytuł konsoli, która najszybciej w historii osiągnęła pułap 100 mln sprzedanych egzemplarzy, rzesza fanów na całym świecie, ponad 35 mln aktywnych subskrybentów PS Plus. Wymieniać można byłoby pewnie jeszcze dłużej. Zobaczymy, czy premiera nowej generacji zamiesza w układzie sił na rynku.

  1. Oficjalna strona internetowa PlayStation