Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Zwei: The Arges Adventure (PC)

Zwei: The Arges Adventure PC

Zwei: The Arges Adventure to opracowana z myślą o pecetach japońska gra RPG. Opowiada ona o przygodach rodzeństwa i pozwala nam w dowolnej chwili przełączać się między nimi.

RPG | fantasy | RPG akcji | jRPG

PC Windows
Okładka Zwei: The Arges Adventure (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24stycznia2018

24stycznia2018

Steam

Zwei: The Arges Adventure to wydane na platformę PC japońskie RPG. Projekt opracowało studio Nihon Falcom, znane z takich gier jak Tokyo Xanadu eX+, czy serie Ys oraz The Legend of Heroes. Produkcja stanowi ulepszoną wersję gry Zwei!!, która zadebiutowała w 2001 roku na pecetach w Japonii i nigdy nie doczekała się wydania anglojęzycznego.

Fabuła

Gra utrzymana jest w klimacie fantasy. Fabuła opowiada o przygodach przyrodniego rodzeństwa – chłopca Pokkie i dziewczynki Pipiro, mieszkających w niewielkiej wiosce Puck, zlokalizowanej na dryfującym wśród chmur kontynencie Arges. Ich idylliczną egzystencję, wypełnioną żartami i zakupami, przerywa pojawienie się pewnej nocy zamaskowanego złoczyńcy, który kradnie z lokalnej świątyni sześć świętych figurek.

Łotr ten, mieniący się arcyksięciem Argos, jest gotowy zwrócić zrabowane artefakty, ale dopiero po zapłaceniu sowitego okupu, którego suma przekracza skromne możliwości wioski. Bohaterowie postanawiają więc samodzielnie odzyskać skarby – Pokkie robi to dla sławy, podczas gdy Pipiro dla nagrody pieniężnej.

Mechanika

Wydane na PC Zwei: The Arges Adventure to japońskie RPG z mocnymi elementami dungeon crawlera. Podczas zabawy eksplorujemy świat oraz liczne podziemia, zbieramy przedmioty i wypełniamy zadania. Jednocześnie możemy kontrolować tylko jedno z rodzeństwa, a drugą postacią kieruje sztuczna inteligencja. W każdym momencie możliwe jest jednak przełączanie się między nimi.

Gra kładzie duży nacisk na potyczki, które rozgrywane są w czasie rzeczywistym i mają mocno zręcznościowy charakter. Istotną rolę podczas starć odgrywają różnice między postaciami. Pokkie preferuje bowiem walkę w zwarciu, podczas gdy Pipiro polega na zaklęciach. Produkcja oferuje także system kombosów, pozwalający na łączenie ataków w kombinacje.

Jak na RPG przystało, w Zwei: The Arges Adventure nie zabrakło systemu rozwoju, ale został on zrealizowany w nietypowy sposób. Pokonani wrogowie pozostawiają po sobie różne typy składników. Możemy je zjeść, co zapewnia szybki, ale stosunkowo mały wzrost statystyk, lub też zebrać większy zestaw żywności i przekazać go restauracji podczas wizyty w wiosce, a przygotowany przez zatrudnionego tam kucharza posiłek wzmocni postać znacznie bardziej niż suma bonusów z indywidualnych składników.

Zabawę urozmaicają regularnie pojawiające się zagadki logiczne. Ponadto autorzy przygotowali wiele minigierek. Wśród nich znajdziemy strzelankę wzorowaną na oldskulowych produkcjach typu shmup, zręcznościówkę uczącą szybkiego pisania na klawiaturze oraz prostą przygodówkę traktującą o rozwoju zwierzątka towarzyszącego nam w podróżach.

Kwestie techniczne

Produkcja posiada atrakcyjną dwuwymiarową oprawę graficzną wykonaną w kreskówkowej stylistyce. W porównaniu z pierwszym wydaniem, zatytułowanym Zwei!!, gra Zwei: The Arges Adventure oferuje wyższa rozdzielczość, obsługę monitorów szerokooekranowych oraz ulepszony interfejs.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Zwei: The Arges Adventure

Wymagania wiekowe Zwei: The Arges Adventure

12+

Wymagania sprzętowe Zwei: The Arges Adventure

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB
  • 3 GB HDD
  • Windows XP