Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneGBAGCN
Okładka ZooCube (GBA)

ZooCube

ZooCube jest grą dla wielbicieli zabawy w stylu nieśmiertelnego Tetrisa. Autorzy nie zdecydowali się jednak na modyfikację starego schematu, aby stworzyć kolejny klon legendarnej gry, lecz stworzyli zupełnie oryginalny produkt.

Logiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Okładka ZooCube (GBA)

data premiery gry:

5maj2002

GCN

14maj2002

GBA
PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

ZooCube jest grą dla wielbicieli zabawy w stylu nieśmiertelnego Tetrisa. Autorzy nie zdecydowali się jednak na modyfikację starego schematu, aby stworzyć kolejny klon legendarnej gry, lecz stworzyli zupełnie oryginalny produkt. Szalony profesor Buc Ooze narobił bałaganu, krzyżując wszystkie gatunki zwierząt, przez co powstała masa dziwnych istot. Zadaniem gracza jest ratowanie gatunków przy pomocy tytułowej ZooCube – kostki, która pozwala z powrotem odmieniać zwierzęta. Obracając we wszystkich kierunkach kostką, należy tak dopasowywać zbliżające się do niej elementy (w grze jest ich aż 36), aby takie same zwierzaki mogły stworzyć pary. Podobnie jak w klasycznym Tetrisie, z biegiem czasu rośnie prędkość rozgrywki. Elementy zbliżają się do kostki coraz szybciej, a co jakiś czas pojawiają się takie, które mają za zadanie przeszkadzanie w układaniu pozostałych. Na szczęście gracz ma do dyspozycji specjalne bomby, dzięki którym może wyjść z kilku trudnych sytuacji wysadzając niefortunnie ułożone elementy.

ZooCube oferuje kilka trybów gry: Classic Mode (zwykłe układanie elementów), Knockout Mode (pozbywanie się elementów określonego typu), Blind Mode (elementy pozbawione są kolorów i należy je układać, rozpoznając wyłącznie kształty). W trybie gry wieloosobowej możemy bawić się wraz z przyjaciółmi w Collaborative Mode lub konkurować z nimi w Competitive Mode.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:     Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe ZooCube

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe ZooCube

Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel
GCN
GBA