Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PC
Okładka Zone of the Enders: The 2nd Runner Mars (PS4)

Zone of the Enders: The 2nd Runner Mars

Anubis Zone of the Enders: Mars

Zremasterowana wersja drugiej odsłony cyklu Zone of the Enders, o podtytule The 2nd Runner. Gracze wcielają się w Dingo Egreta, czyli nowego pilota potężnego mecha bojowego Jehuty, którego zadaniem jest ostateczne pokonanie znanej z pierwowzoru organizacji BAHRAM.

Akcji | FPP | TPP | science fiction | reedycje/remastery/remaki

Okładka Zone of the Enders: The 2nd Runner Mars (PS4)

producent: Konami

wydawca: Konami

wydawca PL: Techland

Strona oficjalna

data premiery gry:

4wrz2018

PC PS4

Anubis Zone of the Enders: Mars jest zremasterowaną wersją drugiej części serii Zone of the Enders, o podtytule The 2nd Runner. Produkcja powstała z myślą o platformie PC i PS4, a za jej opracowanie odpowiada wewnętrzny zespół firmy Konami.

Fabuła

Akcja Anubis Zone of the Enders: Mars toczy się dwa lata po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej odsłonie cyklu. Głównym bohaterem gry jest Dingo Egret, były pilot BAHRAM, który pracuje jako górnik na Kallisto (jednym z księżyców Jowisza). Kiedy protagoniście udaje się odnaleźć Jehuty, czyli potężnego robota znanego z pierwowzoru, zostaje on zaatakowany przez byłych pracodawców, a w odpowiedzi na odmowę ponownego wstąpienia w ich szeregi – śmiertelnie raniony. Na szczęście z pomocą agentki Ken Marinaris udaje mu się podłączyć pod systemy podtrzymywania życia na pokładzie Jehuty. Od tej pory protagonista nie może opuszczać kokpitu maszyny, a jego celem jest ostateczne pokonanie BAHRAM-u.

Mechanika

W wydanym na platformie PC i PS4 Anubis Zone of the Enders: Mars akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Rozgrywka ma liniowy charakter – na grę składa się szereg etapów, a naszym głównym zadaniem jest walka z hordami przeciwników, wśród których pojawiają się zarówno maszyny bojowe oraz mniejsze roboty, jak i znacznie potężniejsze mechy podobne do kontrolowanego przez nas Jehuty. Oponentów eliminujemy, korzystając z szerokiej gamy ataków robota – robimy użytek zarówno z broni dystansowej i wielkiego miecza energetycznego, jak i z elementów otoczenia wykorzystywanych w charakterze tymczasowych broni.

W zamian za kolejne sukcesy awansujemy na następne poziomy, tym samym zwiększając swój potencjał bojowy. W przypadku odniesienia obrażeń istnieje możliwość dokonania napraw przy użyciu pozyskanych w toku zmagań zasobów Metatronu – paliwa kopalnego, na którego wydobyciu koncentruje się historia opowiadana w grach z serii.

Warto przy tym pamiętać, że system punktacji na bieżąco ocenia nasz styl gry.

Kwestie techniczne

W porównaniu z oryginałem z 2003 roku Anubis Zone of the Enders: Mars może się pochwalić przede wszystkim udoskonaloną oprawą graficzną – produkcja może działać w rozdzielczości 4K; autorzy pochylili się również nad warstwą dźwiękową. Ponadto tytuł wykorzystuje gogle wirtualnej rzeczywistości, jednak nie są one wymagane do zabawy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 109,90 PLN

Gry podobne do Zone of the Enders: The 2nd Runner Mars

Klasyfikacja PEGI Zone of the Enders: The 2nd Runner Mars

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Zone of the Enders: The 2nd Runner Mars

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-7600K 3.8 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 1050 Ti lub lepsza, 15 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3-6100 3.7 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 680 lub lepsza, 15 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit

PC
PS4