Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Zombie Playground (PC)
OkładkaZombie Playground (PC)

Zombie Playground PC

Gra akcji oparta na współpracy pomiędzy graczami, stworzona przez niezależne studio Massive Black. Fabuła opowiada o inwazji zombie, które opanowały jedną z amerykańskich szkół podstawowych.

Akcji | zombie | crowdfunding | indie

Zombie Playground Premiera PC

wczesny dostęp

28lipca2015

31października2016

Steam

31października2016

producent: Stealth Studios wydawca: Stealth Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Zombie Playground

Counter-Strike: Source

Left 4 Dead

Killing Floor

Zombie Playground to koncentrująca się na trybie kooperacyjnym gra akcji, w której gracze wcielają się w dzieci walczące z armią potworów. Jest to debiutancka produkcja niezależnego studia Massive Black.

Celem autorów było sprawienie, by gracze przypomnieli sobie własne dzieciństwo, czyli czasy, gdy walczyli z wymyślonymi potworami za pomocą nieistniejących broni. Akcja gry toczy się w amerykańskiej podstawówce. Szkoła opanowana została przez hordy zombie oraz innych nieumarłych potworów i powstrzymać je są w stanie jedynie dzieci. To właśnie w nie przychodzi nam się wcielić. Gra jest mieszanką trzecioosobowej strzelanki i zręcznościowego RPG. Zabawa ukierunkowana została na aspekt kooperacyjny. Gracze łączą swoje siły i jako zgrana drużyna próbują odeprzeć ataki kolejnych fal nieprzyjaciół.

Zombie Playground nie jest jednak bezmyślną produkcją typu hack-n-slash. Zamiast tego przetrwanie inwazji zombie wymaga współpracy z kolegami, tworzenia sensowych planów taktycznych i rozsądnego wykorzystywania ekwipunku. Rozgrywkę urozmaica system rozwoju postaci. Za osiągnięcia nagradzani jesteśmy punktami doświadczenia, które wydajemy następnie na odblokowanie nowych umiejętności. Ponadto otrzymujemy sporą swobodę w wyborze uzbrojenia, ekwipunku oraz odzienia i wszystko to wpływa na nasz potencjał bojowy.

Każda drużyna może liczyć maksymalnie czterech graczy. Do wyboru jest kilka klas o różnym przeznaczeniu. Wśród nich jest m.in. dysponujący ciężkim uzbrojeniem Heavy Guns i preferujący lekkie pistolety Gunslinger (czyli rewolwerowiec). Nie zabrakło też postaci stawiających na bardziej bezpośrednie konfrontacje, takich jak władający metalowym kijem Scrapper i specjalizujący się w walce wręcz Brawler. Pojawiają się również klasy wsparcia, w tym dysponujący pomocnym ekwipunkiem Gadget czy posiadający magiczne umiejętności Book Worm (mól książkowy).

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 7.6 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Zombie Playground: Odpowiednia dla każdego wieku.