Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka Z.H.P.: Unlosing Ranger vs. Darkdeath Evilman (PSP)

Z.H.P.: Unlosing Ranger vs. Darkdeath Evilman PSP

Z.H.P.: Unlosing Ranger vs. Darkdeath Evilman jest grą z gatunku jRPG wyprodukowaną przez firmę Nippon Ichi. Gracze wcielają się w rolę jedynego świadka śmierci tytułowego Niepokonany Łowca i muszą zastąpić go w starciu z Demonicznym Generałem.

RPG | turowe | roguelike | widok izometryczny | taktyczne | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Z.H.P.: Unlosing Ranger vs. Darkdeath Evilman (PSP)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

26października2010

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Z.H.P. to japońska gra role-playing, w której wcielamy się w postać superbohatera. Całość jest rozgrywana w systemie turowym i cechuje się położeniem dużego nacisku na taktyczną stronę potyczek. Grę opracowało studio Nippon Ichi Software, znane z popularnego cyklu Disgaea.

Przeznaczeniem Demonicznego Generała było zginać z rąk bohatera znanego jako Niepokonany Łowca (Unlosing Ranger). Problem w tym, że zanim ten drugi dokonał tego chwalebnego czynu potrącił go ze skutkiem śmiertelnym samochód. My wcielamy się w jedynego naocznego świadka tego pechowego zdarzenia. Na nas spada obowiązek dokończenia tego, czego nie mógł dokonać sam Łowca. Wpierw będziemy jednak musieli wzmocnić moce naszej postaci, tak by miała jakiekolwiek szanse w starciu z Demonicznym Generałem. Scenariusz gry nie sili się na jakąkolwiek powagę i przygoda wypełniona jest masą humorystycznych sytuacji oraz komicznych postaci.

Z.H.P. oferuje graczom olbrzymią swobodę podczas tworzenia, a potem rozwijania obdarzonych nadludzkimi mocami herosów. Możliwości w tym aspekcie są tak ogromne, że nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć dziwadło z wiertłami zamiast rąk i kołami w miejscu nóg. Wraz z postępami w grze nasza postać będzie rozwijać swoje współczynniki oraz zdobywać nowe umiejętności. Pomiędzy misjami zajmujemy się ponadto budową własnej bazy operacyjnej.

Z.H.P. rozgrywany jest w systemie turowym, choć tempo starć jest tak w duże, że czasami zabawa sprawia wrażenie niemalże gry akcji. Jest to głównie zasługa ciekawej mechaniki walki. Pomimo, iż całość potyczek toczy się w turach, to zarówno gracz, jak i komputer wydają rozkazy jednocześnie i dopiero potem system decyduje na podstawie charakterystyk postaci, w jakiej kolejności wykonywane były czynności wszystkich uczestników starcia. Rozgrywkę dodatkowo uatrakcyjnia fakt, że świat gry jest generowany losowo za każdym razem, gdy zaczynamy nową przygodę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 4,5 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 3.3 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Z.H.P.: Unlosing Ranger vs. Darkdeath Evilman

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Danteveli_ Ekspert 6 sierpnia 2016

Czasami przez przypadek można trafić na prawdziwy skarb. Któregoś dnia przechodząc jedną z bocznych uliczek mojego miasta znalazłem się w konsolowej dzielnicy. W witrynach bluzy z Mario i innymi postaciami, budynki przyozdobione grafikami z Street Figheter 4 a z banneru łypał na mnie naturalnej wielkości Old Snake. Prawdziwy raj dla gracza, któremu zabrakło kasy by dostać się do Japonii albo na targi E3.Niestety z moją znajomością ulic Pekinu nigdy już tam nie wrócę. Jedyne co pozostanie mi jako wspomnienie to Z.H.P. Unlosing Ranger vs. Darkdeath Evilman – gra którą tego pięknego dnia dostałem od znajomego o typowo angielskim imieniu Landry. Ciekaw czy za jednym z głupszych tytułów z jakimi miałem okazję się spotkać kryje się coś więcej czy też twórcy postanowili po prostu zrobić psikus polskim harcerzom, którzy masowo nabędą wszystko z magicznymi trzema literkami?

5.5