Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Yu-Gi-Oh! Power of Chaos: Yugi The Destiny (PC)

Yu-Gi-Oh! Power of Chaos: Yugi The Destiny PC

Opracowana przez firmę Konami wirtualna adaptacja popularnej gry karcianej Yu-Gi-Oh!, wywodzącej się z serii anime o tym samym tytule.

Logiczne | fantasy | karciane

PC Windows
Okładka Yu-Gi-Oh! Power of Chaos: Yugi The Destiny (PC)

producent: Konami

wydawca: Konami

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28listopada2003

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Yu-Gi-Oh! Power of Chaos to wirtualna adaptacja popularnej, gry karcianej o nazwie Yu-Gi-Oh!, która wywodzi się z popularnej serii anime o tym samym tytule. Autorzy rzeczonej produkcji dołożyli wszelkich starań, aby idealnie odwzorowywała ona wszystkie aspekty rzeczywistej rozgrywki (zasady, etc.), dzięki czemu całość stanowi świetne narzędzie do treningu dla początkujących graczy, którzy za wszelką cenę pragną uczynić swoją talię jeszcze potężniejszą.

Pełna wersja opisywanego tytułu kontynuuje przygody Yugi'ego - chłopca zajmującego się zbieraniem kart Duel Monsters i zafascynowanego ową grą. Polega ona na „wybieraniu” mistycznego stworzenia-wojownika i walce z kreaturą przeciwnika. Fascynacja taką formą zabawy prowadzi do serii zaskakujących wydarzeń, w wyniku których wysłannicy zła materializują wszystkie bestie w realnym świecie, zaś umiejętności Yugi'ego wykorzystują do niecnych celów. Tylko gracz ma jakiekolwiek szanse na pokonanie tak wymagających rywali i na uratowanie całej planety...

Dzięki intuicyjnemu systemowi sterowania, pojedynki rozgrywane w programie nie odbiegają dynamiką od tych, prowadzonych w rzeczywistości. Sporą rolę odgrywa tutaj również inteligencja komputerowego przeciwnika, który odpowiednio reaguje na nasze posunięcia, a także wielokrotnie działa z własnej inicjatywy. Wśród opcji zwartych w Yu-Gi-Oh! Power of Chaos warto wyróżnić również tutorial, opisujący w przystępny sposób większość zasad gry oraz zawierający bardzo użyteczne porady (np. jak wykorzystywać obszar walki czy wskrzeszać pokonane potwory).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 1556 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Yu-Gi-Oh! Power of Chaos: Yugi The Destiny

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Yu-Gi-Oh! Power of Chaos: Yugi The Destiny

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 650MHz
  • 128MB RAM
  • 16MB akcelerator 3D
  • 300 MB HDD
Yu-Gi-Oh! także w wersji PSP
Yu-Gi-Oh! także w wersji PSP

wiadomość8 listopada 2005

Nazwy Duel Monsters nie trzeba przedstawiać entuzjastom japońskich komiksów i filmów animowanych, wchodzących w skład marki Yu-Gi-Oh!, znanej również w naszym kraju. Laikom przypomnijmy, że DM stanowi fikcyjną grę karcianą, będącą bazą dla Yu-Gi-Oh! Trading Card Game – zabawy a la Pokemon. Właśnie szykuje się kolejna wirtualna wersja owej kolekcjonerskiej „karcianki”, dedykowana konsoli PSP.

Yu-Gi-Oh! Online czeka na miłośników gry karcianej
Yu-Gi-Oh! Online czeka na miłośników gry karcianej

wiadomość12 kwietnia 2005

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w Japonii, Stanach Zjednoczonych oraz na kontynencie europejskim wystartowała nowa, wieloosobowa produkcja online, tym razem bezpośrednio związana z grą karcianą Yu-Gi-Oh!. Yu-Gi-Oh! Online, bo tak brzmi nazwa programu, pozwala miłośnikom tejże karcianki na dowolną wymianę wirtualnych kart i toczenie pojedynków (tzw. dueli) z innymi użytkownikami podczas przebywania w Sieci.

Konami anonsuje Yu-Gi-Oh! ONLINE
Konami anonsuje Yu-Gi-Oh! ONLINE

wiadomość16 listopada 2004

Wirtualna adaptacja popularnej gry karcianej Yu-Gi-Oh!, która wywodzi się z serii anime o tym samym tytule, rozpoczyna nowy rozdział w swej historii. Konami Online wraz z Konami Computer Entertainment Japan zawiadomiły o rozpoczęciu prac nad wieloosobową, sieciową wersją Yu-Gi-Oh!. Rynkowy debiut już na wiosnę przyszłego roku.

Dwie nowe gry z serii Yu-Gi-Oh! trafiły do rynkowej sprzedaży

wiadomość1 lipca 2004

Yu-Gi-Oh! to jedna z najpopularniejszych serii anime na całym świecie. Bez wątpienia, spory udział przy sukcesie tego dzieła mają również dotychczasowe, wirtualne adaptacje gry karcianej, tj. Yu-Gi-Oh! Power of Chaos: Kaiba the Revenge oraz Yu-Gi-Oh! Power of Chaos: Yugi The Destiny. Tymczasem, amerykański oddział korporacji Konami poinformował, że kolejne dwa tytuły z tej serii właśnie trafiły do sprzedaży: jeden dedykowany jest posiadaczom przenośnej konsoli Game Boy Advance, drugi - PeCetom.

Europejski oddział Konami anonsuje nową grę z serii Yu-Gi-Oh! Power of Chaos

wiadomość13 maja 2004

Europejski oddział Konami zapowiedział wydanie nowej, trzeciej już na PC gry z serii Yu-Gi-Oh! Power of Chaos, która jest komputerową adaptacją popularnego serialu anime pod tym samym tytułem.